Skip to Content

Rüyada Hızma Görmek

Rüyada bir hızma görmek çoğunlukla rüyayı gören kişinin birinci derece yakınıyla ilgili bir durumla yorumlanır. Bu yakın daha çok rüya sahibinin kardeşleri ile ilgili olmakla beraber kardeşler arasından birinin hayırlı bir olay yaşayacağına dair bir işareti de içerir. Bu hayırlı olaylar da genellikle evlilik, söz ya da nişan ile bağlantılıdır.

Rüyada Hızma Takmak

Rüyada hızma görmek ve rüyada hızma takmak arasındaki ortaklık yine hayırlı işlerin kapısının açılacağına dair bir alamet olarak karşımıza çıkar ki böylesi durumlarda genellikle rüya sahibinin iş hayatına dair atıfta bulunan hızma simgesi birçok alim tarafından mevki ve makam ile anlamlandırılır. Bazı kaynaklarda ise rüyada hızma takmak hayra yorulmaz. Bir günaha sürüklenecek olan rüya sahibi bu günah yüzünden uzun süren telaşlara ve sıkıntılar içine girebilir. Bu sıkıntılar ruhen ya da fiziki hastalıklar vasıtasıyla da gerçekleşebilir.

Rüyada Hızmanın Kırıldığını Görmek

Sosyal açıdan zengin olan bir kimsenin rüyada hızmasının kırıldığını görmesi dostlarının kaybedileceği ve çevresinin daralacağına dair yorumlanır. Çevresi daralan kişinin bu duruma sebebiyet veren başlıkları arasında ekonomik çöküşler, hatalar ve sonrasında yaşanan yalnızlığın kişiyi git gide kendine çekmesi olarak da yorumlanır.

Aile yapısı açısından da sıkıntılara alamet eden rüyada hızmanın kırıldığını görme durumu evli kimseler için eşler arasında yaşanan uyumsuzluk ve boşanma gibi olumsuz sonuçların yaşanacağına dair bir gösterge niteliği taşır.