Rüyada Harabe Görmek

Rüyada harabe görmek, vaaz ve nasihattir. Rüyada harabe görmek, nasihate, sayılı günlere veya uzun bir yolculuğa işaret eder. İnsanları iyiliğe davet etmek ve kötülüklerden korumak anlamına da gelebilir. Çünkü harabeler onarıldığında, etraf güzelleşir. Harabe rüyaları iki şekilde yorumlanır. Harabede olduğunu gören kimsenin bütün umudu yok olur. Kısmeti tam anlamıyla kapanır. Evinde türlü dert belirir. Harabeden çıkan kimse, karanlık üzücü dertleri geride bırakmış demektir.

Rüyada kişinin bir harabe ve virane bir yer görmesi, iyilikle yorumlanır. harabelerde dolaşmak, harabe gör­mek, servet sahibi olmakla, işlerinde çok iyi bir netice al­makla ve başarıya erişmiş olmakla yorumlanır.

Bazı yorumculara göre ise, rüyada harabe ve ıssız bir yer görmek, iyi değildir. Üzüntü ve sıkıntıya işaret eder.

Rüyasında harabe durumunda bir çarşı-pazar görmek, oranın esnafının işlerinin bozulduğuna veya büyük bir musibete düşüleceğine işaret eder denmiştir.

Kendi evinin harap bir halde olduğunu görmek, rüya sahi­binin vücudun bir arızaya düşeceğine işarettir.

Kişinin rüyada harabe görmesi, vaaz ve nasihate, senelere, sayılı günlere veya şehir halkından, yurdundan ayrılmış kimselerle bir araya gelmeye işâret eder.

Bir kimsenin rüyada harabeye girdiğini, içinde yazı yazdığını veya kitap okuduğunu görmesi, ilim ve hikmet ehli olmaya işâret eder.

Rüyada virane bir mekan görmek ve orada hiç kimseyi bulamamak gam ve kedere delâlet eder.

Rüyada, harabelerin onarılması ve resto­rasyonu iyilikle emredip kötülükten sakındır­mama delâlet eder.

Bir yanıt yazın