Rüyada Gömmek

Rüyada diri olduğu halde mezara gömüldüğünü görmek, düşmanlarınızı yeneceğinize, başka birisini gömdüğünü görmek, gömülen kimsenin zararına çalıştığı­nıza bir çukura gömüldüğünü görmek, herhangi bir sebepten dola­yı hapse girmeye ve sıkıntıya, gömüldüğü yerden çıkmak hapisten veya herhangi bir sıkıntıdan kurtulmaya, bir hayvanı gömmek para biriktirmeye, taş, tahta gibi bir cismi gömmek elinizdeki malı kay­bedeceğinize yorumlanır.

Bir kimsenin rüyasında bir şeyini toprağa veya ku­ma gömdüğünü görmesi, dilek ve muradına eremeyeceğine, arzusuna kavuşamayacağına ve kedere düşeceğine, üzüleceğine işaret eder şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada herhangi bir şeyi toprağa veya kuma gömdüğünü görmek, arzu ve dileklerin yerine gelmeyeceğine işâret eder. Yine rüyada herhangi bir şeyi toprağa veya kuma gömdüğünü görmek, üzüntü ve kedere işâret eder.

Genellikle bütün gömülme rüyalarında hayır yoktur.

Rüyada gömülmek, fakirlik, yolculuk, tatil, zina, zayıflık, mazeret, düşmanlık, sıkıntı, işle­rin bozulması ve günaha işâret eder.

Bir toplumun bir kişiyi gömdüklerini gör­mek, o kişinin ölümünün istendiğine işâret eder.

Rüyada düşmanını gömdüğünü görmek, düşmanına üstün gelmeye işâret eder.

Rüyada hayvan cinsinden bir şeyi gömdü­ğünü görmek, pişmanlığa; bazen de bir şey almaya işâret eder.

Rüyada taş gibi bir şeyi gömdüğünü gör­mek ise, malını sonu olmayan bir şeyde harca­maya yahut emanet vermeye işâret eder.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (3)

Dilara

Ruyamda esimle benim yuzugumu saksiya gomdum

Tekdemir

Mezatlıkta her yer zifiri karanlık. Ben ve ablamda siyah giyinmiş bir vaziyette babamın mezarlığına gidiyoruz ve toprağa çivi dikiyoruz bir fideymiş gibi. Sonra da suluyoruz. Manası nedir acaba

Ufuk

Rüyamda kesik bir insan başı vardı. Su yolunu eşerek toprağa gömdüm. Su yoluydu ama su yoktu. Bu rüyamı yorumlar mısınız?