Rüyada Eşik Görmek

Rüyada görülen eşik rüyası, rüyayı gören kimsenin hanı­mı ile tabir olunur.

Rüyasında eşikten atladığını gören kimsenin, başından bir olay geçeceğine işarettir. Bazı yoruma göre, rüyasında kapı eşiğinden atlayıp içeriye girdiğini görmek, bir sınava gireceğine ve o sınavdan ba­şarı ile çıkacağına işaret eder denmiştir.

Rüyada eşik üzerinde oturduğunu gören kimsenin, evlene­ceğine işaretle yorumlanır.

Rüyasında kapısının eşiğini çıkardığını gören kimse, karı­sını boşar, şeklinde tabir olunur.

Rüyasında kapısına eşik yaptığını gören kimse evlenir, şeklinde yorumlanır.

Rüyada kapının eşiğini görmek, evin hanı­mına ve geçim vasıtası olan iş ve mesleğine işâret eder.

Rüyada görülen alt eşik, devlete; üst eşik de rüya sahibinin hanımına işârettir. Rüyada kapısının alt eşiğine bindiğini görmek de, ev­lenmeye işâret eder.

Rüyada kapının alt eşiğinin yerinden çıkarıl­dığını görmek, devletin ve nimetin elden gitmesine işârettir. Kapının üst eşiğinin koparıldığını görmek, eşinden ayrılmaya işâret sayılmıştır. Rüyasında kapısının üst eşiğinin kaybolduğunu gören kim­senin, karısı ölür şeklinde de tabir olunur.

Rüyada kapının üst eşiğinin kaybolduğunu görmek de, hastalığa, üzüntü ve kedere işâret eder.

Rüyada eşik yaptığını görmek, evlenmeye işârettir.

Rüyada görülen alt eşik, rüya sahibinin hanımıdır. Bir kimse, kapısının alt eşiğinin yerinden çıkarıldığını görse, o kimsenin devleti gider. Kapısının üst eşiğinin koparıldığını gören kimse de, hanımını boşar.

Bazı yorumcular alt eşik, devlet, üst eşik rüya sahibinin hanımıdır, derler. Rüyada kapısının alt eşiğine bindiğini gören kimse, bir kadınla evlenir.

Bazı yorumculara göre de alt eşik ev işlerine bakan kimsedir.

Bir yanıt yazın