Rüyada Dolgu Düşmesi

Rüyada dolgu düşmesi; aile fertlerinin durumu ile açıklanır. Rüyada bir diş dolgusu veya dişin düşmesi o dişe isabet eden aile bireyinin kaybına veya göreceği bir zarara yorumlanır. Rüyada dişlerin tamamı aileye, akrabaya, çocuklara, bazen de mala mülke, kiraya verilen eve tarlaya, sahip olunan hayvanlara veya ayrılıklara, birleşmelere, ölümlere göstergedir.
Rüyada dolgu düşmesi; dişin temsil ettiği kişinin sıkıntısı, hastalığı, ayrılıp uzağa gitmesi ve vefatına ya da sahibi olunan varlıklardan eksilmeye işaret eder. Rüyada düşen dolgu çoğu kere de sahibi olunmayan, geçici bir süreliğine alınmış emanet bir malın elden gitmesi şeklinde yorumlanır.

Rüyada Diş Düşmesi

Rüyada üst dişler anne tarafından akrabaları, alt dişler baba tarafından akrabaları temsil eder. Büyüklüklerine göre azı dişlerinden itibaren sıralanmış dişlerdeki birinden düşme; ölüm haberi almakla eşleşir. Rüyada bütün dişlerinin sallandığını gören kimsenin aile etrafı arasında tartışmalar, kavgalar ortaya çıkar.

Rüyada Dolgu Yaptırmak

Rüyada hangi dişe dolgu yaptırılacak ise isabet eden aile bireyi ile alakalı olarak açıklanır. Rüyada dolgu yaptırmak; müşkül durumdaki akrabaya birilerinin aracılığı ile gelen mal veya para ile yardım etmek anlamına gelir. Bu yardım bazen kişinin sağlığını ilgilendiren bir konu da olabilir.

Rüyada Dişin Yere Düşmesi

Bir kişinin rüyasında dişinin yere düştüğünü ve kendisinin dişi düştüğü yerden aldığını görmesi; yeni bir çocuk sahibi olacağına müjdedir. Ancak yere düşen dişi aradığı halde bulamadığının görülmesi o kişinin ailesinden birinin sonsuza dek ayrılığına işaret sayılır.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (5)

gamze şen

Rüyada dişimin dolgusu düşmüştü ve metal şeklinde birşeydi korktum dişim de dolgu çıktığı zaman boşluk oluyordu

Caner ÇAVUKER

Rüyamda dolgu yaptırdığım kişim çıkıyor sonra dişim kum gibi yani kum saati gibi dökülüyor

Dudu Mert

Merhaba rüyamda disimdeki dolgu kiriliyo ve Ben Elimle ikitane dolgumu cikartiyom ve bitanesini de yere tükürüyorum Acaba ne anlama geliyor bi yorumlarmisiniz cok Tesekkür ederim

Yasemin DEMİR

Rüyamda en arka değilde arkadan orta dişimde ki dolgum tam hatırlamıyorum bişey yerken düştü arkamı dönüp giderken dişimde boşluk olduğunu hissettim ve ağzımı açtığımda kan fışkırıyor. Hemen dönüp yerde yediğim şeyin üzerindeydi dolgum. Onu aldım tekrar dişime takmaya çalışırken tam oturturum onu oturtunca dolgu ve ön dişimden biri erimeye başladı ön dişim delindi ve karardı hemen beni hastaneye götürdüler bi telaş vardı sedyeye yatırdılar sonra birden bire kendimi hastaneden çıkmış gördüm yanımda biri vardı ama hatırlamıyorum. Yolda giderken sürekli kan kusuyordum ara ara boğazımdan balgam tarzında kocaman kocaman kan pıhtısı gibi şeyler öğürüyordum bunu bana yorumlar mısınız etkisinden hala çıkamıyorum

Elmaz

Rüyada büyük bir ağrı girdi dişime. Sol alt tarafta dördüncü dişim de boşluk vardı. Dolgu mu düşmüş yoksa diş mi kırılmış anlayamadım.