Skip to Content

Rüyada Divan Görmek

Rüyada divan görmek; beşeri hayat ile değerlendirilir. Divan kültürel gerçeklikte insanlar ile sıcak münasebetler kurmak için evlerin sık kullanılan en önemli eşyasıdır. Rüyada divan görmek de hayırlara yorulur ve kişinin sosyal ve toplumsal ilişkilere ne kadar değer verdiğini, önemsediğini ve herkes tarafından da takdir edildiğini gösteren rüyadır.

Rüyada divan görmek hane içerisinde ise aile saadetine, hoş muhabbete yorumlanır. Rüya tabircilerine göre rüyada görülen divanın ayakları büyüklere, divanın üstü kadına, divanda serili yatağın içi rüyanın sahibine, divanın altı çocuklara delalet eder. Rüyada divan görmek de insanoğlunu sevindi­ren işlere, şerefi ve haysiyetinin korunduğu, kendisi için çok önemli olan aile dirliğine işaret eder.

Rüyada Kırık Divan Görmek

Rüyada divanının ayaklarının kırıldığını veya darmadağın olduğunu gören bir itibar kaybına uğrar, yüzünün kızaracağı bir utanç yaşar, sözünün itibarı kalmaz. Bazen bu rüya eşinden ayrılmaya, eşi hasta ise öleceğine, kişinin yalnız ve biçare kalacağına yorulur.

Rüyada Divanda Oturduğunu Görmek

Rüyada herhangi bir divan üstünde durduğunu gören kimse, mevcut durumundan daha iyi bir konuma gelir. Yatağın olmadığı bir divanda oturduğunu ve ayakkabılarının ayağında olduğunu gören kişi hayli uzak bir yolculuğa çıkar. Bir rivayete göre de hasta ise ölür. Rüyanın görüldüğü zamana göre hac mevsimi ise ve böyle bir düşüncesi de var ise dileği gerçekleşir.

Rüyada Divan Yatağı Görmek

Bekâr bir kadının divana yatak serdiğini görmesi evleneceğine yorumlanır, hamile ise bir çocuğu olur. Evli bir insanın divan yatağında eşinden başka biri ile yattığını görmesi boşanmaya işaret eder.