Skip to Content

Rüyada Çocuk Elbisesi Görmek

Rüyada çocuk elbisesi görmek; çocuk sevgisi ve aile mutluluğu ile açıklanır. Çocuğu olmayıp da özlem duyan veya çocuğu olup da göremeyenler için hasret duygularının depreştiği zamanlarda çoğu kez görülen rüyalardır. Hassas ve duyarlılığı yüksek karaktere sahip insanın rüyasında çocuk elbisesi görmesi bazen de çocukluğuna duyduğu özlem ile örtüşür.

Rüyada çocuk elbisesi görmek; İslami ve modern rüya yorumcularının hemfikir olduğu üzere; bekâr kişi için eş, evli kişi için çocuk, çocuklarını yetiştirmiş kişi için de torun anlamına gelir. Rüyasında eskiden kalma bir çocuk elbisesi gören kişi çocukluk arkadaşı olan biri ile karşılaşır. Her ihtimalde neşe, saadet, gönül ferahlığı ile yaşanacak ailevi heyecanlara işaret eden bir rüyadır.

Rüyada Yeni Çocuk Elbisesi Görmek

Rüya görenin hayatında yeni bir dönem müjdesi veren rüya; saadet dolu bir hayata, kişinin işinde yükseleceğine, üne kavuşacağına, küçükten büyüğe herkesin sevgilisi olacağına, saygı duyulacağına yorulur. Kadın için evlilik ve çocuk olarak da yorumlanan bu rüya erkek için de hayırlısı ile kısa bir süre içinde baba olma heyecanını yaşayacağı anlamına gelir.

Rüyada Eski Çocuk Elbisesi Görmek

Rüyada eski ve yırtık elbise gerçek hayatta olduğu gibi hoş değildir. Bir an önce kurtulmak istenen tatsız işlere, aynı zamanda vesveseli düşüncelere yorumlanır. Yırtık, eski püskü bir çocuk elbisesi gören ve eline alan kişi fakirleşir, ziyana uğrar, elinden çıkaran, satan kişi hafifler ve zenginleşir.