Skip to Content

Rüyada Deve Kesmek

Rüyada deve kesilmesi rüyayı gören kişinin yaşadığı yerdeki zengin bir kimsenin ölmesine ve ondan kalacak olan maldan ve zenginlikten diğerlerinin istifade edeceklerine yorumlanmaktadır. Rüyada deve kesmek bazı alimlere göre iyi karakterli ve saygın bir kişinin bu saygınlığının kaybedeceği şeklinde yorumlanır. Rüyada son derece büyük ve güçlü bir deveyi kesen kişi ise mal varlığının bir kısmını kaybeder. Deveyi kestiği zaman onu yerde gören kişinin yakın zamanda kötü haberler alacağı şeklinde de bu rüya yorumlanmaktadır.

Rüyada Deve Kesip Etini Dağıtmak

Rüyada kestiği devenin etini insanlara dağıttığını gören kişinin güzel ameller işleyeceği işaret edilir. Bu rüyanın bir diğer anlamı ise mal varlığınızdan ufak bir kısmı yardıma muhtaç kişilere vermeniz gerektiğidir. Zekat ve sadakalar konusunda dikkatli olmanız gerektiği de bu rüyada işaret edilmektedir. Rüyada deve etinin simgeledikleri mal ve şöhrettir. Helal yollar ile kesilen deve etini yemek ise ün kazanmak ve şöhret gibi durumları temsil eder.

Rüyada Deveyi Kesilmiş Görmek

Rüyada kesilmiş bir deve görülmesi suçsuz yere hakkı yenilmiş bir kişiye işaret eder. Bu rüya tanıdığınız güçlü ve kudretli bir adamın ölümüne veya rahatsızlığına da işaret edebilir. Kesilmiş deve görmek aynı zamanda boş yere para harcamak ve boş yere zaman kaybetmek şeklinde de bazı alimler tarafından yorumlanmaktadır. Devenin kesilmiş olarak görülmesi çoğu zaman kötüye yorumlanır.