Skip to Content

Rüyada Define Aramak

Rüyada define aramak hem olumlu, hem olumsuz anlamlar içeren bir rüya olarak iki farklı anlamı vardır. İslami olarak yorumlandığında olumsuz anlam içeren bir rüyadır ve İslam dini inançlarına göre haram, helal olmayan kazanç anlamına gelir. Genel olarak, totalde bakıldığında ise anlamı olumludur ve eğer rüyayı gören kişi erkek ise helal süt emmiş bir kız ile mutlu bir evlilik yapacağına işaret eder. Ama rüyayı gören kişi evli ise o zaman hayırlı evlatları olacağına ve bu evlatların büyük başarılara imza atacağına, bundan dolayı da ebeveynlerinin gurur duyacağına işaret eder.

Rüyada Define Soymak

Rüyada define soymak, yine iki farklı anlamı olan bir rüyadır. Buna göre ilk anlamı, eğer bekar bir kişi rüyasında define soyduğunu görür ise o zaman evli bir insana aşık olacağına ve tasvip edilmeyen, toplumda onay görülmeyecek bir aşk yaşamayacağına işaret eder. Diğer anlamı ise iş ile alakalı olan bir kavramdır ve iş yaşamında maddi bir sıkıntı geçireceğine, parasal sıkıntı yaşayacağına, iflas, işyeri kapatma gibi sorunlar yaşayabileceğine dair belirtiler içerir. Yani her iki anlamda da olumsuzluklar içeren bir rüyadır.

Rüyada Define Bulmak

Rüyada define bulmak da iki farklı şekilde yorumlanan bir rüyadır. İlk anlamı kişinin bir mirasa konacağı biçiminde iken, diğer anlamı ise apansız bir hastalığa yakalanıp,bu hastalıktan kurtulmak için doktor doktor, kapı kapı dolaşacağına dalalet eder.