Skip to Content

Rüyada Cünüp Olmak

Rüyada cünüp olmak, bu rüyayı gören kişinin başına gelecek bazı hoş olmayan olaylar olarak tabir edilir. Bu olayların ardından meydana gelecek derde ve kedere, sıkıntıya düşmeye ve çevresindeki insanların kendisini hor görmesi şeklinde de yorumlanır. Bu rüya sahibi, kendisini dünyevi işlere verir ve sıkıntılı bir durumda kalacağı bazı hatalar yapar. Bazı rüya tabircilerine göreyse, rüyada cünüp olmak zinaya bulaşmaya, helali olmayan bir kadınla birlikte olup, sohbet etmeye ve yakınlaşmaya delalet eder.

Rüyada Cünüp Olarak Namaz Kılmak

Rüyasında cünüp olmasına rağmen namaz kılan rüya sahibi, ibadetine şart olan önemi vermez ya da takva yolundan ayrılarak zor durumlara düşer. Bu rüya, kişinin dini açıdan bazı eksiklikleri olduğuna delalettir. Kabul olunmayan sadaka, hatalı kılınan namaz, faydasız ibadet şeklinde de tabir edilir.

Rüyada Başkasını Cünüp Görmek

Rüyada bir başkasını cünüp görmek, eğer o kişi tanınıyorsa, dini açıdan onaylanmayan meselelere karışmış birisi olduğu anlamına gelir. Ayrıca bu rüya, söz konusu kişiden kısa bir süre içinde göreceğiniz bir ihaneti, o insan eliyle göreceğiniz bazı zararlara işaret eder. Rüyada cünüp kişi, insanların arasına kötülük tohumları eken, kötü karakterli ve ahlaksız bir insandır. Bu rüyayı gören rüya sahibi, eğer o kişiyi tanımıyorsa bu, rüyayı görenin günaha gireceğinin ve toplum içinde kötü bir şöhretle anılacağının bir işaretidir.