Rüyada Çorba Yapmak

Çorba sağlıklı ve yokluk dönemlerinin kurtarıcı yemeği olarak bilindiğinden rüyada çorba yapmak da hayırlı bir şekilde tabir edilir. Dertli, cefalı ve kederli kişilerin bu rüyayı görmeleri durumunda söz konusu sıkıntılarından kurtulacaklarının da bir alametidir. Borçlanarak yıpranmış rüya sahibinin gerek iş değişikliği, gerekse maaşına yapılan zam dolayısıyla borçlarını hafifleteceği ya da tamamen bitireceği yapılan yorumlar arasında yer alır.
Bolluğun ve bereketin bir göstergesi olan rüyada çorba yapmak elde avuçta ne varsa ailesi için harcamış birinin kurtuluşuna dair bir ışık özelliği de taşır. Özellikle hayatı çilelerle dolu geçmiş kişilerin mükafatı olarak da görülebilen bu rüyalarda sıkıntılar, hastalıklar ve yokluklar sona ererek yerini huzura, sağlığa ve berekete bırakır.

Rüyada Çorba Dağıtmak

Rüyalarında çorba yapıp dağıttığını gören bir kişinin yaşlı kimselerden hayır duası aldıkları rivayet edilir. Böylesi hayır dualarının da Allah katında değeri daha yüksek olduğundan kişinin beklentileri de yerini yakın bir gelecekte bulacaktır. Gerek aile hayatı, gerekse iş hayatı bakımından ilişkilerinde iyi geçim ve ağız tadını bulan rüya sahibi ömrünün sonuna dek şükür sahibi bir kimse olacaktır.

Rüyada Mısır Çorbası Pişirmek

Uzun süren bir yoksulluk döneminin ardından bereket kapılarının aralanması anlamına gelen mısır çorbası pişirmek aynı zamanda işsizlere iş kapısının açılması, bekarların hayırlı kısmetleriyle buluşması ve dargınlar için de dargın oldukları kimselerle barışıklığa ermesi demektir.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın