Rüyada Cezaevi Görmek

Rüyada cezaevi görmek, kişinin sıkıntılarla, dertlerle boğuşacağına delalet eder. İş ve özel hayatındaki düzenin bozulacağı, borçların birikeceği ve alacaklıların kapıya dayanacağı şeklinde yorumlanır. Genelde rüyada hapishane görmek kişinin hayatının zorlu bir döneme gireceğine işaret ettiğinden hayra yorulmaz. Rüya gören kişi işini veya bir yakınını bu süreçte kaybedebilir ve bu olaydan sonra her şey tepetaklak olabilir.

Rüyada Birinin Cezaevine Girdiğini Görmek

 • Rüyada tanıdığı birinin cezaevine girdiğini görmeyi yorumlamak için cezaevine giren kişinin kim olduğuna bakmak gerekir. Eğer hapse giren kişi, rüya sahibinin tanıdığı ve sevdiği biriyse, bu kimsenin yapacağı bir hata yüzünden başının derde gireceği ve hem kendini hem de sevdiklerini zor duruma sokacağı şeklinde yorumlanır.
 • Eğer cezaevine giren kişi, rüya sahibine zamanında zararı dokunmuş bir kimse ise, rüya sahibinin bu kişiden maddi veya manevi bir zarar göreceği ancak çok geçmeden hakkın yerini bulacağına işaret eder. Rüyada başkasının hapse girdiğini görmek rüya sahibinin rüyayı görürken hissettiği duygulara ve cezaevine girdiğini gördüğü kişiye göre farklı manalar taşımaktadır.

Rüyada Cezaevine Girmek

 • Rüyada cezaevine girdiğini gören kişinin yapacağı bir yanlıştan dolayı başının derde gireceği, kötü olaylar yaşamasına ve neticesinde bu olaylarla ilgili ceza alacağı şeklinde tabir edilir. Cezaevleri, mahkumların yargı önünde aldıkları cezanın infaz edildiği yerlerdir. Bu nedenle bu tip rüyalar şerre yorumlanır.
 • Rüyada hapishaneye girmek, eğer rüyayı gören kişi bekarsa çok uzun süre evlenemeyeceği, evliyse de belli bir zaman dilimi içerisinde boşanacağı şeklinde de yorumlanmaktadır.
 • Ancak rüya sahibi cezaevine haksız yere giriyor ve kısa süre sonra çıkıyorsa bu rüya, kendisine hak etmediği şekilde davranılacak ancak sonrasında bu yanlış düzeltilerek ona iade-i itibar sağlanacak anlamına gelir.

Rüyada Cezaevi Kapısı Görmek

 • Bu rüyayı gören kişi, önemli bir kararın eşiğindedir ve rüyası kendisine bir uyarı niteliğindedir. Kişi alacağı kararla harama el uzatmak üzere olabilir veya kendisini zor durumda bırakabilir. Bu rüya onun alacağı kararın sonuçlarını sembolize etmektedir. Eğer kişi rüyayı dikkate almaz ve yanlış karar verirse hem kendisinin hem de sevdiklerinin sıkıntıya düşeceği, rüya sahibinin başının belaya gireceği şeklinde tabir edilir.
 • Rüyasında cezaevi kapısı görüp bu kapıdan uzaklaşan kişinin rüyası, bir yanlış yapmak üzere olduğu ancak son anda bu yanlıştan döneceği anlamını taşır.

Rüyada Mahkum Görmek

 • Rüyada mahkum görmek, kişinin cezaevine girdiğini gördüğü rüyalarla benzer şekilde yorumlanır. Ancak bu sefer rüyanın öznesi, rüya sahibinin gördüğü kişidir. Rüyada mahkum görmek farklı şekillerde yorumlanmaktadır. Eğer mahkum, rüya sahibinin tanıdığı ve sevdiği biriyse, o kişinin kendisini derde düşürecek bir hata yapmak üzere olduğu ve rüyayı gören kişinin ona yardım etmesi gerektiğine delalet eder.
 • Mahkum, rüya sahibine kötülük etmiş bir kimseyse, onun hak ettiği cezayı alacağına dair bir işarettir.

Rüyada Cezaevinde Yatan Birinin Çıktığını Görmek

 • Rüyada hapisten çıkan birini görmek, görülen kişinin dertlerinden kurtulacağına ve sonunda rahata ereceğine delalet eder. Eğer rüyada görülen kişi gerçekten cezaevinde yatıyorsa, yakın zamanda gerçekten hapishaneden çıkacağına veya içinde bulunduğu müşkül durumdan kurtulacağına işaret eder.

Rüyada Cezaevinde Yatmak

 • Rüyayı gören kişinin alacağı yanlış bir karar veya atacağı yanlış bir adım sonucunda sıkıntıya gireceğine işaret eder. Rüyasında cezaevinde yattığını gören kişiyi ciddi sıkıntılar beklemektedir. Eğer rüya sahibi haksız yere cezaevine düşmüşse, tanıdığı ve güvendiği bir kişi tarafından haksızlığa uğrayacağı ve bu nedenle başının belaya gireceğine delalet eder.

Rüyada Cezaevinden Kaçmak

 • Yapılan bir yanlışla ilgili doğan sonuçlardan, bu yanlışın sorumluluklarından kaçmak anlamına gelir. Rüyada cezaevine girmek, hapishanede yatmak kişinin hatalarından dolayı başına bir iş gelmesi anlamına gelir. Bu bağlamda rüyasında cezaevinden kaçtığını gören kişi, yaptığı yanlışın getirdiği sonuçların sorumluluğunu üstlenmez.
 • Eğer rüya sahibi cezaevinden kaçtıktan sonra yakalanıyorsa, ne yaparsa yapsın bu sonuçlarla yüzleşeceği ve hatasıyla ilgili sorumluluğu üstleneceği manasını taşır.

Rüyada Cezaevinde Olmak

 • Rüyada cezaevinde olmanın anlamları, rüya sahibinin ne sebeple cezaevine girdiğine göre değişmektedir. Eğer kişi cezaevine ziyaret için girmişse, ailesinden uzun müddet uzak kalacağına delalet eder.
 • Eğer işlediği bir suçtan ötürü cezaevine girmişse yakın zaman içerisinde sıkıntılarla yüzleşeceği, bu sıkıntılardan hem kendisinin hem de sevdiklerinin zarar göreceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Cezaevine Ziyarete Gitmek

 • Rüyasında bir mahkumu ziyarete gittiğini gören kişinin uzun süre ailesini göremeyeceği anlamını taşır. Bu ayrılığın sebebinin genelde rüya sahibinin yapmış olduğu bir hata olduğuna inanılır. Rüya sahibinin bu hatası ailesinin ona yüz çevirmesine ve araya mesafe koymasına sebep olacaktır. Bu nedenle rüyasında cezaevine ziyarete gittiğini gören kişi eğer önemli bir karar almanın eşiğindeyse bu kararı ailesine danışarak almasında yarar vardır. Eğer ailesinin tavsiyelerini dinleyerek hareket ederse rüyanın sembolize ettiği sonuçtan kurtulabilir.

Rüyada Tutuklu Görmek

 • Bu rüyalar, rüyada mahkum görmekle aynı şekilde tabir edilir. Mahkumun, rüyayı gören kişinin tanıdığı olup olmadığı veya ona bir kötülük edip etmediğine göre farklı manaları vardır. Eğer rüyada görülen tutuklu rüya sahibinin tanıdığı bir kimseyse, bu kimsenin ciddi sonuçlar doğuracak bir yanlış yapmak üzere olduğu ve rüya sahibinin ona yardım etmesi gerektiğine işaret eder.
 • Eğer rüyada görülen mahkum rüya sahibine zararı dokunmuş biriyse er ya da geç bu kötülüğüyle ilgili hak ettiği cezayı alacağı anlamını taşır.

Rüyada Eşini Cezaevinde Görmek

 • Rüyada eşinin cezaevinde olduğunu gören kimsenin çekilen sıkıntılar sonucunda refaha ulaşacağı, sıkıntıların nihayete ereceği ve dualarının kabul olacağına delalet eder.
 • Bazı rüya yorumcuları bu tip rüyaları hayra yormamaktadır. Eşinin cezaevinde olduğunu gören kişinin, hiç beklemediği bir kimseden büyük bir zarar uğratılacağı şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada Hapishaneye Düşmek

 • Rüya sahibinin derde ve sıkıntıya düşeceği, uzun süre bu sorunlarla boğuşacağı anlamına gelir. Rüyayı gören kişi bekarsa uzun süre evlenmeyeceği, evliyse belli bir süre sonra boşanacağı şeklinde yorumlayan rüya yorumcuları da vardır.

Rüyada Bir Odada Hapis Olduğunu Görmek

 • Diğer hapishane ve cezaevi rüyalarının aksine, bir odada hapis olduğunu gören kişinin rüyası hayra yorulur. Rüya sahibinin yakın bir zamanda hayırlı bir evlilik yapacağına, eğer evliyse hayırlı bir evlat sahibi olacağına delalet eder.

Rüyada Kadının Kendisini Cezaevinde Görmesi

 • Rüyada kendini hapishanede gören kadının yakında evleneceği şeklinde yorumlanır. Bu evliliğin hayırlı olup olmadığı ise rüyayı gören kişinin rüya sırasında hissettiklerine göre yorumlanmalıdır. Eğer cezaevinde olmasına rağmen ferahlık hissediyorsa hayırlı, sıkıntı hissediyorsa sorunlu bir evlilik yapacağına inanılır.
 • Eğer rüyayı gören kadın evliyse yakın zamanda başka bir hayra kavuşacağı anlamına gelir.
Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın