Rüyada Börek Yapmak

Un, ekmek ve benzeri yiyecekler insanın temel ihtiyaç maddeleri, dünya yaşamı ve ibadet için gerekli kudretin kaynağıdır. Gerek tatlı, gerek tuzlu undan yapılan her şey gibi rüyada börek yapmak iyi­lik, güzellik, maddi ve manevi yardımlaşma, hayır işlemek, nimet sahibi olmak, bolluk ve berekettir.

Rüyada börek yapmak, yeni bir iş için hazırlanmaya, yeni fırsatlara, projelere, birisi veya birileri için bir iş yapmaya, emek verilerek kazanç için çalışmaya yorulur. Ayrıca, yeni dostluklar ve yeni bir başlangıç olduğuna da tabir olunur.

Rüyada Börek Açmak

Rüyada börek yapmak için hamur açmak, faydalı ve yararlı işler yapmaya, sıkıntılardan kurtulup rahatlamaya delalettir. Ayrıca bir misafir kalabalığın gelmesine veya bir kutlama yapmaya yorumlanır.

Rüyada Börek Yemek

Genel olarak rüyada börek yemek, rüya sahibi için bol kazanca, bereketli bir yıla, iyi bir işe, kısmete, düğün derneğe işaret eder. Rüyasında lezzetli bir börek yediğini gören, farklı yerlerden hayır duaları, maddi kazanç veya yardım alır. Ancak rüyada yenen böreğin tatsız, acı, bozuk, kötü olduğunu görenin işlerinin bozulacağına, kazanç kaybı yaşayacağına, emek verdiği bir işin faydasız olacağına rivayet edilir.

Rüyada Börek Dağıtmak

Her rüya sahibi için hayra işaret eder. Rüyada börek yapıp veya alıp dağıttığını gören kişi hayır ve sevap peşindedir. Bu rüya yardıma muhtaçları doyurmaya, sıkıntıda olanların yardımına koşulacağına işarettir.

Rüyada Börek Kesmek

Rüyada börek kestiğini görmek, eli açık, cömert, yardımsever kişiye yorulur. Birinin börek kesip kendisine verdiğini gören, bir mirastan pay alır, mal mülk sahibi olur veya maddi bir destek alır.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın