Rüyada Bıyık Bırakmak

Rüyada bıyık bırakmak, kişinin toplum önünde kendini ispatlamak ve başkalarının gözünde değer görmek için yapay davranışlara başvurduğunu, insanlara farklı biri gibi görünmeye çalıştığını simgelediği gibi, güç sahibi olmak, sözünü dinletmek veya insanları etkisi altına almak istemenin de bir göstergesidir. Rüyada bıyık bırakıldığının görülmesi, egoist bir kimse olduğunuza ve sahtekârlığa tabir edilir.

İslami tabirlere göre rüyada bıyık bırakmak üç şekilde açıklanır; ibadete sünnete bağlılık, darlıktan kurtulmak ve bekârlar için evliliktir. Diyanet yorumuna göre ise; rüyada bıyık bıraktığını, bıyığını tıraş ettirdiğini veya kesilip azaldığını gören bir kimse hayra erer, bıyığın az ve düzgün kesilmiş olması her yönden iyi, fazla olması ise pekiyi değildir.

Rüyada Uzun Bıyık Görmek

Rüyada bıyığın çok uzamış olduğunun görülmesi iyi değildir, laflarını dinletemeyen, sözleri itibar görmeyen kişi ile tabir edilir. İslami rüya tabirlerinde bıyığın uzun olması, haram bir içki içmek, zekât vermemek, sözleri ve emaneti inkâr, keder ve üzüntüdür.

Rüyada Bıyıksız Birini Bıyıklı Görmek

Rüyada bıyıksız birini bıyıklı olarak görmek, iyi ve refah bir hayat yaşamak için çok emek ve çaba göstermeye işarettir. Bazen de rüyada bıyıkları olmayan birinin bıyık bıraktığını görmek, yeni bir işe başlamaya, sonucu iyi olacak hayırlı bir mesele ile meşgul olmaya tabir olunur. Ayrıca, bıyık erkek için söz sahibi olmaya, kadın için ise kasvet, dert ve zulme işarettir.

Rüyada Bıyık Kesmek

Rüyada sürekli bıyıkları olan birinin bıyıklarını kestiğini görmeniz, hayatınızda mekânsal anlamda bir değişiklik olacağına, bir ev değişikliği veya seyahat edileceğine yorulur. Kimi zaman da uzun zamandır görüşülemeyen bir kimse ile muhabbete yorumlanır. Ayrıca bıyıklarını kesen kişi yetişkin bir erkek ise, kendisine zarar veren bir durumdan kurtulacağına veya bir işin yarım kalıp başarısız olunacağına delalettir. Genç erklerin bıyıklarını kestiklerini görmesi ise kendilerini yetiştirmek ve söz sahibi olmak için daha vakitleri olduğuna işarettir.

Rüyada Bıyıklarını Beyazlamış Görmek

Rüyada kişinin bıyıkları siyah iken birden beyazladığını görmesi, aniden gelişecek üzücü bir haber ile derinden sarsılacağına yorulur.

Rüyada Pala Bıyık Görmek

Kendisini rüyasında pala bıyıklı gören kişi, sevilen ve iyilikleri ile tanınan bir kimse, toplumda saygınlık ve sempati gören, koruyucu bir kişiye işaret eder. Bıyığın siyah, ince uçlarının yukarıya kıvrık olması savaşçı ve kavgacı karakter ile tabir edilir.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın