Rüyada Birini Hasta Görmek

Rüyada birini hasta görmek çoğunlukla sağlıkla ilgili yorumlara konu olur. Rüyada hastalık bazen sıhhat durumu hakkında haber verme niteliğindedir bazen de dinin gereklerini yerine getirmemeye, sağlıklı olduğu halde buna şükretmemeye, ibadetleri aksatmaya yorumlanır.

Rüyada Hastalandığı Görmek

Rüyasında hastalanmış olduğunu görenin sağlığı yerindedir, gerçekte hasta ise iyileşir. Rüyanızda hasta olduğunuzu görmeniz, birisinin himayesinde size şefkat gösterileceğine de yorulur. Bazı rüya yorumcularına göre; hasta yatağında yattığını gören bir yola gidecek demektir veya bazı sorumlulukları yerine getirmede aciz kalacaktır. Kimi olumsuz yorumlarda da kişinin rüyasında kendisini hasta görmesi, hayra alâmet değildir.

Rüyada Hasta Olduğunu Görmek

Bazı tabirlere göre rüyasında hastalandığını, hastalığının uzadığını ve günahlarından arınmış bir hasta olduğunu gören kişinin, ecelinin geldiğine ve kusursuz bir halde halle Allah’a kavuşacağına müjde vardır. Rüyada hasta olduğunu görmek, büyük bir servete ulaşacağına, maddi manevi darlıktan kurtulmaya, ömrün uzayacağına, sağlıklı yasamaya ve sevince delalet eder. Bazen de bu rüya, bir yakının hastalığının iyileşeceğine ve sıhhatine kavuşacağı haberini alınacağına yorulur.

Rüyada Hasta Görmek

Rüyada birini hasta görmek, genellikle sevinçli bir habere ve iyiliğe yorumlanır. Hastalık bazı uzun zamandır beklediğiniz sürüncemede kalan bazı şeylerin gerçekleşeceğine, güzel haberleri almanıza işarettir.

Rüyada Bir Tanıdığın Hastalandığını Görmek

Rüyada gerçek hayatta hasta olmayan birisini hasta olarak görmek, ecele yorumlanır. Rüya sahibi bu kez bir yakınının, tanıdığının ölüm haberini duyar ve üzülür. Bir yabancının hastalandığını görmek ise birine bilerek veya bilmeyerek zarar vereceğinize işarettir.

Rüyada Hastalık Görmek ile İlgili Bazı Yorumlar

Cabir’ül Mağribî’ye göre ” Hasta, zayıf ve huysuz olduğunu gören, dini farz ibadetlerinde kusur eder, üzerinde bir hak varsa, sahibine vermez.”

Ebu Said’ül Vaaz’a göre “Hastalık rüyası, ferah ve zaferdir, rüyasında tedavi olan kimse fakir ise zengin olur fakat zengin ise fakir düşer. Bu rüya büyükler için iyi değildir.”

Ibn-i Şirin (R.A.) tabirine göre: “Ağrı hissetmeksizin hasta olduğunu gören, o yıl ölmez.”

Şah Şüca Kirmani’ye  göre: “Rüyada zayıflık ve hastalık görmek dini inanç ve riayetlerde bozukluktur. Bir rivayete göre batıl inançların artmasına delalettir.”

Rüyanla ilgili yorumları mı merak ediyorsun?

Rüyanı Bize Anlat

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (4)

Feride gizem Alkan

Babaannem felçli 3 senedir yatalak.. onu bizim eski evimizde yerde yatarken gördüm ve yaninda da halam yatıyordu. Erkek arkadasimda ayni evin içindeydi onu da arkadan gordum. Sonra babaannem kalkti soylenmeye anneme kizmaya basladi. Seni bana küçükken vermedi diye. Ve ruyamda babaannemin yanina gelmeden önce sesli bi sekilde bi kere kahkaha attim. Ardından annem arayıp dedi ki telefonumu kapatıyorum ararsan korkma. Ben babaanneme bisi oldu diye aglamaya baslayinca beni oraya goturduler. Nolur bi yorummm 🙁

dilan sonsuz

Ruyada arkadaşımın hasta oldugunu hasta haliyle cok fazla beyaz atlet yikayip bir ipe astini gormek ne ablama gelir

Ugur

Ruyamda biz bir yerde takiliyorduk. Bir hasta insan geldi derisindedw lekeler filan vardi zaten dermatoloji bolumden halka acik bir yere gelmis oda ayri mesele. Millet kacmaya basladi yavas yavas. Ben orda bekliyordum adam yanima gelmeye basladi sonrada bnde kactim ordan. Bunun anlami nedir sizce. Daha knce dermatologa bende gittim ama bisey yok diye bi daha gerek kalmadi. Bu arada adamin dermatologdan geldigini elindeki kons dan anladım. Dermatoloji yaziyordu beyaz bir kons kağıtıydı a4 kadar beyaz değil ama beyazın diğer tonlarindan iste. Deyisik… Sonucu bana mail atarsaniz sevinirim ^_^

Bursa er

İyi günler benim kız kardeşim beyninden tümör aldırdı sim di iyi başı arıyo sadece ama rüyamda onun kötüleştiğini gördüm nefes alamıyordu ölecekti yani ölüyordu bu ne demek sonra rüyada birden bire iyi oldu iyileşmeye başladı ya ben çok ağladım çok bağırarak aldım Rüyamda aynı Rüya yani