Rüyada Birini Hasta Görmek

Rüyada birini hasta görmek çoğunlukla sağlıkla ilgili yorumlara konu olur. Rüyada hastalık bazen sıhhat durumu hakkında haber verme niteliğindedir bazen de dinin gereklerini yerine getirmemeye, sağlıklı olduğu halde buna şükretmemeye, ibadetleri aksatmaya yorumlanır.

Rüyada Hastalandığı Görmek

Rüyasında hastalanmış olduğunu görenin sağlığı yerindedir, gerçekte hasta ise iyileşir. Rüyanızda hasta olduğunuzu görmeniz, birisinin himayesinde size şefkat gösterileceğine de yorulur. Bazı rüya yorumcularına göre; hasta yatağında yattığını gören bir yola gidecek demektir veya bazı sorumlulukları yerine getirmede aciz kalacaktır. Kimi olumsuz yorumlarda da kişinin rüyasında kendisini hasta görmesi, hayra alâmet değildir.

Rüyada Hasta Olduğunu Görmek

Bazı tabirlere göre rüyasında hastalandığını, hastalığının uzadığını ve günahlarından arınmış bir hasta olduğunu gören kişinin, ecelinin geldiğine ve kusursuz bir halde halle Allah’a kavuşacağına müjde vardır. Rüyada hasta olduğunu görmek, büyük bir servete ulaşacağına, maddi manevi darlıktan kurtulmaya, ömrün uzayacağına, sağlıklı yasamaya ve sevince delalet eder. Bazen de bu rüya, bir yakının hastalığının iyileşeceğine ve sıhhatine kavuşacağı haberini alınacağına yorulur.

Rüyada Hasta Görmek

Rüyada birini hasta görmek, genellikle sevinçli bir habere ve iyiliğe yorumlanır. Hastalık bazı uzun zamandır beklediğiniz sürüncemede kalan bazı şeylerin gerçekleşeceğine, güzel haberleri almanıza işarettir.

Rüyada Bir Tanıdığın Hastalandığını Görmek

Rüyada gerçek hayatta hasta olmayan birisini hasta olarak görmek, ecele yorumlanır. Rüya sahibi bu kez bir yakınının, tanıdığının ölüm haberini duyar ve üzülür. Bir yabancının hastalandığını görmek ise birine bilerek veya bilmeyerek zarar vereceğinize işarettir.

Rüyada Hastalık Görmek ile İlgili Bazı Yorumlar

Cabir’ül Mağribî’ye göre ” Hasta, zayıf ve huysuz olduğunu gören, dini farz ibadetlerinde kusur eder, üzerinde bir hak varsa, sahibine vermez.”

Ebu Said’ül Vaaz’a göre “Hastalık rüyası, ferah ve zaferdir, rüyasında tedavi olan kimse fakir ise zengin olur fakat zengin ise fakir düşer. Bu rüya büyükler için iyi değildir.”

Ibn-i Şirin (R.A.) tabirine göre: “Ağrı hissetmeksizin hasta olduğunu gören, o yıl ölmez.”

Şah Şüca Kirmani’ye  göre: “Rüyada zayıflık ve hastalık görmek dini inanç ve riayetlerde bozukluktur. Bir rivayete göre batıl inançların artmasına delalettir.”

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın