Rüyada Birini Bıçaklamak

Rüyada birini bıçaklamak kişinin yaptığı veya yapacağı yanlış davranışlar ve gittiği yanlış yollar yüzünden başının beladan ve ruhunun ızdırap çekmekten kurtulamayacağına bir işaret sayılır.

Rüyada birini bıçakladığını gören rüya sahibinin, hayatının tehlikede olduğu, birilerinden zarar göreceğini düşüncesi ile korku ve endişeli bir dönem yaşadığı kabul edilir. Çevresine güvensiz olan kişi hatalarından dolayı cezalandırılacağını düşünerek savunmaya hazırdır ve saldırıya geçmek için tetiktedir.

İslami rüya âlimlerine göre rüyada birini öldürmek; dert ve hüznün son bularak, İslam’ a ve Kur’an’a yönelmeye, birini bıçaklayarak öldürmek, hayırlı mal mülk ve kazanç elde etmeye yorumlanır.

Rüyada Birini  Bıçaklayarak Öldürmek

Ünlü rüya âlimlerimize göre rüyada birini bıçaklamak ve ölümüne sebep olmak, kötüye yorumlandığı gibi müjdeli bir habere, iyi ve hayırlı işlere yöneleceğinize, Allah yolunda ilerleyeceğinize işaret eder. Ayrıca, hanesine bolluk ve bereket getireceğine yorumlanır. Rüyasında tanıdığı birini öldüren ise bu kişi ile samimiyetini ilerletecektir.

Rüyada Kazayla Birini Bıçaklamak

Rüyada kaza sonucu birini bıçaklayarak öldürmek, birine istemeden bir zarar verip pişman olacağınıza, iş ve özel hayatınızda bazı fırsatları kaçırıp kısa süreli sorunlar yaşayacağınıza veya kısa bir seyahate çıkıp maceralı günler yaşayacağınıza yorumlanır.

Rüyada Sevdiği Birini Bıçaklamak

Rüyada sevdiği birini bıçakladığını gören kişinin, maddi anlamda kola kazanç sağlayacağına fakat manen kendisine ve yakınlarına zararı dokunacağına, dostlarından uzaklaşacağına tabir edilir.  Bazı İslami yorumlara göre rüyada sevdiği birini bıçaklamak; Allah’ın sevdiği kulları arasına girileceğine, hayırlı bir iş sahibi olunacağına, çok iyi bir evlilik yapılacağına delalettir.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın