Rüyada Bal Yediğini Görmek

Rüyada bal yediğini görmek  çok hayırlı bir rüya olarak tabir edilir. Rüyasında bal yiyen kişinin büyük bir zenginliğe kavuşacağına, miras veya farklı bir vesileyle kendisine mal ve para kalacağına, eline geçecek bu kazancın helal olacağına rivayet edilir. Kişi balı ekmeğe sürerek yiyorsa, çok çaba harcamadan, yorulmadan para sahibi olacağı söylenir. Aynı zamanda rüyasında bal yediğini gören kişinin eşi ve ailesi ile arasındaki sevginin daim olacağına, insanlar tarafından parmakla gösterilmesini sağlayacak derecede güzel işler yaparak saygınlığa kavuşacağına delalet eder.

Rüyada Petekli Bal Yemek

Rüyasında balı petekle birlikte yediğini gören kişinin gurbette olan bir yakını veya sevdiğinin uzun zaman sonra geri döneceği ve uzun süren hasretin ardından büyük bir mutluluk yaşanarak doyasıya özlem giderileceği şeklinde tabir edilir. Ayrıca gurbette olan kişi ya da ayrı bulunulan sevdikleri yanına gelmese bile onlardan iyi haberler alınacağı şeklinde de yorumlanır.

Rüyada Bal Yalamak

Rüyada bal yalayan kişinin her anlamda istediği gibi olan, güzel/yakışıklı, huyu suyu düzgün  hayırlı bir kısmeti çıkacağı ve bu kişiyle hayatını birleştireceğine işaret eder.

Rüyada Bal Kovanı Görmek

Bal kovanı, olumsuzluk demektir. Bazı aksilikler yaşanabileceği, rüya sahibinin sıkıntıya düşebileceği anlamına gelir.

Rüyada Bal Toplamak

Rüyasında bal kovanı görmek olumsuz olsa da kovandan bal topladığını görmek kısmet anlamına gelir. Rüyasında bal topladığını gören kişinin hem hayırlı bir işe atılacağı, kendi işini kurabileceği ve gelirinin artacağına, ayrıca hayırlı bir kısmet bulacağına delalet eder.

Rüyada Birisine Bal Vermek

Kişinin elindeki bir fırsatı kaybedebileceğine, önüne gelen kısmetten yararlanamayıp başkasına kaptıracağına, bu sebeple kayba uğrayabileceğine işaret eder.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın