Rüyada Anne Görmek

Rüyada bir kişinin annesini görmesi, iyi ve kazançlı günleri belirtir. Rüyada anne görmek baba görmeye oranla daha hayırlıdır. Rüyada annesinin kendisini doğurduğunu gören kimse eğer hastaysa ölür. Eğer hastalığı yoksa, fakat fakirse genişliğe kavuşur. Eğer zenginse sıkıntıya düşer.

Annesini ölü görmesi iyi bir haber veya olaya işarettir. Anne ile dargınlık ve kavga ise, başarısızlık ve maddi kayba işaret eder.

Rüyada annenizi görmek, bilmediğiniz bir yerden miras alacağınıza, annesinin kendisini doğurduğunu görmek gören hasta ise iyi olacağına, fakir ise zengin olacağına, anne ile beraber oturmak veya birlikte konuşma, iyi haberler alınacağına, annesini öldüğü halde tekrar ölmüş görmek, sadakat görmeye ve kalp huzuruna, anneyi hayatta iken ölmüş görmek, bir iş yüzünden büyük bir sevinç duymaya, anneyi kendine gücenmiş görmek, yapılan veya yapılacak işte başarılı olunamayacağına, anneyi dövmek, hastalanmaya, anneyi güler yüzlü görmek, beklenmedik anda çok sevinçli bir haber almaya, mesut olmaya, anneyi ağlarken görmek kedere işarettir. Rüyada annenin güler yüzlü görülmesi, onun duâsını almaya ve ihtiyarlıkta ona yardımcı olmaya işârettir.

Rüyasında annesini gören bir kimsenin rüyası iyiye ve bazı müjdeli ve uyarıcı işaretlerle yorumlanır:

Rüyada anne görmek, rızkın artacağına (berekete) ve sevinçli günlerin geleceğine işaretle tabir edilir. Bunun için denmiştir ki, bir annenin rüyada görülmesi, genel olarak hayra ve iyiliğe yorulmuştur.

Rüyasında ölmüş olan annesini görmek, ölmüş olan anne­nin evladından beklediği hayırlı bir amel (ahiretteki anne­sinin ruhuna yarayacak sevaplı bir iş) yapması gerektiğine işarettir. Yani ölmüş annenin ruhu için okunacak Kur’an-ı Kerim (mesela en azından bir Fatiha ve üç İhlas-ı Şerif) oku­malıdır. Yine kısa olarak Yasin-i Şerif, Mülk ve Amme Surelerini okuyup sevabını ölmüş annesinin ruhuna bağışlaması gerekir. Annesinin ruhu için hayır yapabilir ve sada­ka verebilir, ve vermelidir. Annesinin ruhu için tövbe ve istiğfar getirmelidir. Gördüğü rüya, ölmüş annesinin evla­dından bunları istediğine işaret etmektedir.

Rüyada sağ olan anneyi görmek, rüyayı gören kimsenin annesine karşı üzerine borç olan evlatlık hizmetini yerine getirmesi gerektiği uyarısı bulunmaktadır.

Rüyada anne görmek, her türlü hayırlara erişmeye ve berekete işârettir.

Rüyada anne görmek, rüya sahibinin eğer annesi sağ ise, annesinin kalbini kazanıp, gön­lünü alması gerektiğine; eğer annesi vefat et­miş ise, âhiret hayatı için evlâdından hayır ve duâ beklediğine işârettir.

Fakir bir kimsenin rüyada annesini görmesi, nîmete ve zenginliğe kavuşmaya işâret eder.

Annesinin kendisini doğurduğunu görmek, yoksul için zenginlikle; zengin için sıkıntıyla tabir edilir.

İnsanın gördüğü en hayırlı rüya, onun anne-babasını, dede ve ninesini ve diğer akraba­larını görmesidir.

Rüyada annesi ile oturduğunu veya bera­ber yürüdüğünü görmek, emniyet ve huzura işâret eder.

Rüyada anneye bağırmak, büyük günâh işleyip onun bedduasını almaya ve bu yüzden işlerinin ters gidebileceğine işâret eder.

Rüyada anne babaya âsi olmak, Allah’a (c.c.) şirk koşmak, adam öldürmek vs. gibi büyük günâh işlemeye işâret eder.

Rüyada anasının kendini doğurduğunu gören kimse hasta ise ölür. Eğer sağlam ise genişliğe kavuşur. Eğer zengin ise sıkıntıya girer ve kazancından ortaya engeller çıkar.

Bir yanıt yazın