Rüyada Bayrak Görmek

Savaş olan bir ülkede yaşıyorsanız, savaşı kazanacağınıza, savaş olmayan ülkede yaşıyorsanız, zenginliğe işarettir. Rüyada bayrağı dalgalanır görmek, şanslı bir dönemde olduğunuzu belirtir. Durgun, sarkan veya yarıya kadar çekilmiş bir bayrak, sorunlu günler yaşayacağınıza işarettir.

Rüyada kendi bayrağınızı görmek, şeref ve iti­barınızın artacağına işarettir. Bayrak taşımak, güzel ve büyük bir mükafat almaya, bayrağı bir top üzerine çekilmiş görmek, rüyanın görüldüğü günlerde heyecanlı saatler geçireceğinize işarettir. Tamamıyla kırmızı bayrak görmek, bir yangına aynı zamanda huysuz bir eşe işarettir. Bayrak açmak, aleyhinizde çalışan düşmanlarınızı yeneceğinize, bayrağı düşmüş görmek, zararınıza çalışan düşman­larınız olduğunuza işaret eder. Büyük bayrak evlenmeye, elinden bayrak vermek, rütbeden düşmeye, beyaz bayrak, iyi geçinmeye sulha işarettir.

 • Rüyada bayrak görmek, sulh ve zafer işareti, refah işareti olarak yorumlanır.
 • Bazı yorumcular: Rüyada görülen bayrak, iyilik, mutluluk, barış, zafer ve evlilik gibi şeylere işarettir.
 • Rüyasında evin kapısında bayrak asılı olduğunu görmek, rü­ya sahibinin evinin düşman şerrinden emin olacağına, penceresinde asılı olduğunu görmek, rüya sahibinin haset ve kıskananların şerrinden korunacağına işarettir.
 • Rüyasında elinde bayrakla sokakta yürüyormuş olduğunu görmek, düşmanlarına galip (üstün) geleceğine işarettir.
 • Rüyasında başka bir kişinin elindeki bayrağı alıp evine getir­miş olduğunu görmek, rüya sahibinin eline bir para geçe­ceğine veya mirasa kavuşacağına işaret eder.
 • Rüyasında yeşil bayrak görmek, hayırlı bir yolculuğa çıkıla­cağına işarettir.
 • Beyaz bayraklar görmek, yağmura işarettir.
 • Siyah bayraklar görmek, kıtlığa işaret olarak yorumlanır.
 • Bir kadının rüyasında bayrak görmesi, kocasına işaret eder.
 • Bazı yorumcular: Rüyada görülen siyah bayraklar, her ta­rafa yağacak olan çok yağışlara işaretle yorumlamışlardır.
 • Sarkık ve yarıya çekilmiş bayrak görmek, herkesi ilgilendire­cek bir tehlike ile karşı karşıya olunduğuna, rüyayı gören bu konuda dikkatli olursa, tehlikeyi aza indirebileceğine de işaret eder şeklinde yorumlanır.

Rüyada bayrak görmek, şan ve şöhrete işâret eder.

Rüyada görülen kırmızı bayraklar, savaşa; sarı bayraklar, ordu içinde salgın hastalık bulunduğuna; yeşil bayrak hayırlı bir yolculuğa çıkmaya; beyaz bayraklar yağmura; siyah bayraklar da kıtlığa işâret eder. Bekâr bir kimsenin rüyada kırmızı bayrak görmesi, kötü huylu bir kadınla evlenmeye işâret eder

Bazen rüyada beyaz bayrak görmek, sâliha ve temiz bir kadına işâret eder..

Hayrete düşmüş ve ne yapacağını şaşırmış bir kimsenin rüyada asker bayrağı görmesi, o kimsenin şaşkınlıktan kurtulup doğru yolu bulmasına işâret eder.

Kadının rüyada bayrak görmesi, kocaya işâret eder.

Rüyada bir askeri birlikte ve en önde bay­rak taşıdığını görmek, memlekette şan ve şöhret sahibi olarak tanınmaya işâret eder.

Bir kimsenin rüyada asker bayrağı görme­si, halkın kendisine tabi olduğu âlim veya âbid ya da zengin ve cömert bir kimseye işâret eder.

Bir yanıt yazın