Skip to Content

Psikolojik Rüya Yorumları

Rüya görme olayı sadece sezgisel ya da yaşanılan olayların harmanlanması değil aynı zamanda psikolojik bazı sıkıntılarınızın da yansıması olabilir. Rüya tabirlerinin biraz daha bilimsel şekilde yapılmasına imkan tanıyan psikolojik rüya yorumları kişilerin bilinçaltlarında sakladıkları düşüncelerin rüya ile sinyal vermesini sağlıyor.

Psikolojik Rüya Yorumları Bilinçaltınızı Gün Yüzüne Çıkarıyor

Psikolojik rüya yorumları ile bastırdığınız duygu ve düşünceleriniz gün yüzüne çıkıyor. Reel yaşantınızdaki üzücü, kırıcı, utanç verici, hüsrana uğratıcı ve travmatik olayları ve duyguları bastırmanız sebebiyle bilinçaltınız belli bir süre sonra sinyal vermeye başlar. Bu durum rüyalarınıza yansır. Rüyalarınızda gördüğünüz şeylerin gelecekten bir kesit olduğunu düşünseniz de aslında durum öyle değildir.

Objeler ve Özel Anlamları

Rüyalarınızda gördüğünüz objeler aslında direkt olarak o objenin reel hayatta ne olduğunu değil bilinçaltınızda ve rüyanızda neyi simgelediği detaylı olarak rüya analizi ile incelenmelidir. Böylelikle ne tür bir psikolojik sıkıntınızın olduğu, duygusal ve ruhsal olarak neler hissettiğiniz açık bir şekilde belirlenebilir.

Psikolojik Rüyalar Nasıl Yorumlanıyor

Psikolojik rüya yorumları ile bazı psikolojik hastalıkların tanıları da konulabiliyor. Psikologların rüya terapisi kullanarak hastalarının bilinçaltlarındaki sıkıntıları rahat bir şekilde gözlemlemesi sağlanıyor. Bu şekilde kişide depresyon, anksiyete bozukluğu gibi rahatsızlıkların teşhisi konulabiliyor. Psikolog yardımı ile psikolojik sorunlar çözüldükçe kişinin rahatsız edici rüyalar görme oranı azalıyor.  Psikolojik rüya yorumları sayesinde kişinin bilinçaltı gözlemlenebiliyor, var ise psikolojik rahatsızlıkları teşhis edilebiliyor.