Psikolojik Rüya Yorumları

Rüya görme olayı sadece sezgisel ya da yaşanılan olayların harmanlanması değil aynı zamanda psikolojik bazı sıkıntılarınızın da yansıması olabilir. Rüya tabirlerinin biraz daha bilimsel şekilde yapılmasına imkan tanıyan psikolojik rüya yorumları kişilerin bilinçaltlarında sakladıkları düşüncelerin rüya ile sinyal vermesini sağlıyor.

Psikolojik Rüya Yorumları Bilinçaltınızı Gün Yüzüne Çıkarıyor

Psikolojik rüya yorumları ile bastırdığınız duygu ve düşünceleriniz gün yüzüne çıkıyor. Reel yaşantınızdaki üzücü, kırıcı, utanç verici, hüsrana uğratıcı ve travmatik olayları ve duyguları bastırmanız sebebiyle bilinçaltınız belli bir süre sonra sinyal vermeye başlar. Bu durum rüyalarınıza yansır. Rüyalarınızda gördüğünüz şeylerin gelecekten bir kesit olduğunu düşünseniz de aslında durum öyle değildir.

Objeler ve Özel Anlamları

Rüyalarınızda gördüğünüz objeler aslında direkt olarak o objenin reel hayatta ne olduğunu değil bilinçaltınızda ve rüyanızda neyi simgelediği detaylı olarak rüya analizi ile incelenmelidir. Böylelikle ne tür bir psikolojik sıkıntınızın olduğu, duygusal ve ruhsal olarak neler hissettiğiniz açık bir şekilde belirlenebilir.

Psikolojik Rüyalar Nasıl Yorumlanıyor

Psikolojik rüya yorumları ile bazı psikolojik hastalıkların tanıları da konulabiliyor. Psikologların rüya terapisi kullanarak hastalarının bilinçaltlarındaki sıkıntıları rahat bir şekilde gözlemlemesi sağlanıyor. Bu şekilde kişide depresyon, anksiyete bozukluğu gibi rahatsızlıkların teşhisi konulabiliyor. Psikolog yardımı ile psikolojik sorunlar çözüldükçe kişinin rahatsız edici rüyalar görme oranı azalıyor.  Psikolojik rüya yorumları sayesinde kişinin bilinçaltı gözlemlenebiliyor, var ise psikolojik rahatsızlıkları teşhis edilebiliyor.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (6)

Şeyma AKKAYA

Rüyamda doğum gunumdu kuş olduğum insan pasta getiriyordu pastayı yiyip yemedigimi hatırlamıyorum

Rumeysa yurtsever

Surekli bir sekilde cocuklugumun gectigi aile apartmaninda bir dogal afet, bir felaket, deprem oldugunu goruyorum. Bu ev Bazi sefer yikiliyor bazi sefer yikilmasa da korkutucu oluyor. Biz oradan tasindik fakat ailemiz hala orada yasamakta. Yillardir tekrar eden bu ruyanin psikolojik nedenini yorumlarsaniz sevinirim. Hayirli gunler iyi calismalar

Rubar

Rüyamda bir çatışmanın ortasındayım ve yoğun geçen çatışmayı yarıp bir yere doğru koşuyoruz ve bir mağara önümüze çıkıyor içeri girdiğimizde karşımıza rahipler çıkıyor biz 3 kişiyiz bizi kabul ediyorlar ve içeri alıyorlar içeri girdiğimizde önümüze çok büyük bir kilise önümüze çıkıyor….

Gelincik Koyun

rüyamda bir gökdelenin balkonudayım karşımda bir çocuk var. balkonun parmaklıkları çok geniş arasından kayıp düşer diye korkuyorum ama ben davranamadan düştü. sonra aşagı baktım köşede yerde oturuyordu. çok yüksek katlı bi bina zor görüyordum. eyvah dedim kesin öldü.koşarak aşağı indim. çocuk yoktu. her yerde kan ve bir kadının parçaları vardı.çocugun düştüğü yere baktım ve orda kadının bacagını gördüm. uzun zamandır görüşmediğim biriyle tekrar konustugum günlerde gördüm bu rüyayı. bu kişiyle yanlış anlaşılmalar yaşadık ve kötü ayrılmıştık onla ilgili bazı şeyleri yeni öğrendim.bazı noktalarda kendisini yanlış anlamışım ve ondan sonraki yıllarımı da kötü etkilemişti. bana bunları anlatması iyi gelmişti ama bu rüyayı gördüm anlayamadım. rüyayı yorumlarsanız sevinirim.

Ahmet Kaan

Rüyamda sanki daha önce savaş olan bir yerde gibiyim ama mekan bana tanıdık geliyor. Bu mekandan baya uzakta uçak vurularak düşürülüyor ve inanılmaz büyük bir patlama oluyor. Patlamadan sonra siyah dumanlar yükseliyor ve ben hızlıca kaçıyorum daha sonra kurtuluyorum. Bundan sonra ani mekansal değişim oluyor ve patlama olayı heyelana dönüşüyor. Her yerin yıkılmış olduğunu görüyorum ve etrafımda tanımadığım insanlar oluyor. Yorumlarsanız mutlu olurum.

Hikmet

Rüyamda ölmüş babamı birkaç kişiyle birlikte göğsünden kesip iç organlarını parçaladık ama hiç kan çıkmadı. Daha sonra cinayetten arandığımı öğrendim.