Rüyada Tesbih Görmek | Ruyalar.net
 
Alfabetik Liste
 

Rüyada Tesbih Görmek

tesbih

Android Uygulamamızı İndir!

Rüyada tesbih görmek, kötü giden işlerinizin iyiye gideceğine, kısmetlerinizin çoğalacağına yorumlanır. Tesbih almak, bulmak ve tesbih çekmek sıkıntılardan kurtulmaya, tesbihin kopması, kaybolması, tesbihi satmak ve vermek, iyi değildir.

Rüyasında dizilmiş taneler halinde (tesbih taneleri) görmek, çekilen tesbihlerden bir tesbih görmesi hayırla ve iyiye yorulan hayırlı bir rüya olarak tabir edilir.

Rüyasında tesbihinin ipinin kopması ve tanelerin dağıl­masını görmek, üzüntü ve sıkıntıya işaretle tabir olunur.

Bir kimsenin rüyada tesbih görmesi, her yönüyle hayırlı bir rüyadır. Bilindiği üzere tesbih, Cenab-ı Allah’ı tesbih etmek demektir ki, “sübhanallah” diyerek Rabbimizi nok­san sıfatlardan uzak tutmak, kemal sıfatlarla vasıf olması anlamı taşır. Müminler Allah’ı her zaman tesbih ederler, Allah’ı tesbih etmeyen kafirler zümresidir. Bunun içindir ki, rüyada tesbih ettiğini (tesbih çektiğini) görmek, helal ka­zanç ve bereket elde etmeye nimetlere ermeye, şan ve şeref sahibi olmaya işarettir denilmiştir. Bu rüyayı bekar bir kişi görse, şerefli ve asaletli bir eşe kavuşur denilmiştir.

Rüyada tesbih ve istiğfar ettiğini görmek, ömrünün uzunluğuna ve halk arasında mute­ber olmağa işârettir.

Rüyada tesbih ettiğini görmek, dindar ka­dına, helal kazanca, nîmet ve berekete, izzet ve şerefe işâret eder.

Rüyada tesbih çekmek, faydalı asker ve yardımcılara işâret eder.

Farz namazdan sonra tesbih çektiğini gör­mek, borçtan ve üzüntüden kurtulmaya, af ve mağfirete mahzar olmaya işâret eder.

Rüyada “Sübhanallah” diyerek tesbih et­tiğini görmek, üzüntülü kimseler için feraha; hapiste olan kimseler için kurtuluşa; hastalar için şifâya; korku halinde olan kimseler için şifâya işâret eder.

Rüyada namaz tesbihi görmek, hayır, nîmet, din ve salaha işâret eder.

Rüyada tesbih aldığını veya kendisine tes­bih edildiğini görmek, zikr-i cemile, güzel âkıbete, hayır ile yâd edilmeye işâret eder.

Rüyada tesbih çekmek erkek için iyi huylu bir kadınla evlenmek anlamına gelir. Rüyasında tesbih çekenin sıkıntıların giderileceği şeklinde de yorumlanır.

Paylaş          

Sormak istediğin bir soru mu var? Hemen sor, cevaplayalım!

 1. Selcuk bey

  Ruyamda her zaman basucumda duran teshbihi kuflenmis delik desik ama kopmamis sekilde gordum yorumlarmisiniz

 2. Ergin aktaş

  Merhablar;
  Rüyamda hediye aldığım tesbihi satiyorum ve adam gidiyor ve adami cok eski taniyorum samimiyetimiz hic olmadı tesbihi o kisi ye satiyorum bi kac saat sonra dost cemiyetinde bi arkadaş kucuk mevla icin diyor tesbihi geri ver ve adama para veriyor teskkurler diliyorum…

 3. Hüseyin gürsoy

  Rüyamda uyumak üzereyken camide cemaat var ilken tesbih dağıtılırken güzel bir tespih aldım cemaat dan bir çocukta tesbihi çekip kırdı ve yere dağıldı tesbih yorumlarmısınız

 4. Korkmaz koray TAŞ

  Selamın aleyküm
  Rüyamda toprağın içinden şeffaf renkte olan 99 taşlı tesbih buldum çıkarttım çıkarttığında hala ilk günkü gibi tertemizdi.
  Bu rüyayı yorumlarsanız sevinirim

T

T harfi ile başlayan rüya tabirleri.

Tamamı
 
Alfabetik Liste