Rüyada Tesbih Görmek

Rüyada tesbih görmek, kötü giden işlerinizin iyiye gideceğine, kısmetlerinizin çoğalacağına yorumlanır. Tesbih almak, bulmak ve tesbih çekmek sıkıntılardan kurtulmaya, tesbihin kopması, kaybolması, tesbihi satmak ve vermek, iyi değildir.

Rüyasında dizilmiş taneler halinde (tesbih taneleri) görmek, çekilen tesbihlerden bir tesbih görmesi hayırla ve iyiye yorulan hayırlı bir rüya olarak tabir edilir.

Rüyasında tesbihinin ipinin kopması ve tanelerin dağıl­masını görmek, üzüntü ve sıkıntıya işaretle tabir olunur.

Bir kimsenin rüyada tesbih görmesi, her yönüyle hayırlı bir rüyadır. Bilindiği üzere tesbih, Cenab-ı Allah’ı tesbih etmek demektir ki, “sübhanallah” diyerek Rabbimizi nok­san sıfatlardan uzak tutmak, kemal sıfatlarla vasıf olması anlamı taşır. Müminler Allah’ı her zaman tesbih ederler, Allah’ı tesbih etmeyen kafirler zümresidir. Bunun içindir ki, rüyada tesbih ettiğini (tesbih çektiğini) görmek, helal ka­zanç ve bereket elde etmeye nimetlere ermeye, şan ve şeref sahibi olmaya işarettir denilmiştir. Bu rüyayı bekar bir kişi görse, şerefli ve asaletli bir eşe kavuşur denilmiştir.

Rüyada tesbih ve istiğfar ettiğini görmek, ömrünün uzunluğuna ve halk arasında mute­ber olmağa işârettir.

Rüyada tesbih ettiğini görmek, dindar ka­dına, helal kazanca, nîmet ve berekete, izzet ve şerefe işâret eder.

Rüyada tesbih çekmek, faydalı asker ve yardımcılara işâret eder.

Farz namazdan sonra tesbih çektiğini gör­mek, borçtan ve üzüntüden kurtulmaya, af ve mağfirete mahzar olmaya işâret eder.

Rüyada “Sübhanallah” diyerek tesbih et­tiğini görmek, üzüntülü kimseler için feraha; hapiste olan kimseler için kurtuluşa; hastalar için şifâya; korku halinde olan kimseler için şifâya işâret eder.

Rüyada namaz tesbihi görmek, hayır, nîmet, din ve salaha işâret eder.

Rüyada tesbih aldığını veya kendisine tes­bih edildiğini görmek, zikr-i cemile, güzel âkıbete, hayır ile yâd edilmeye işâret eder.

Rüyada tesbih çekmek erkek için iyi huylu bir kadınla evlenmek anlamına gelir. Rüyasında tesbih çekenin sıkıntıların giderileceği şeklinde de yorumlanır.

Bir yanıt yazın