Skip to Content

Rüyada Zikir Çekmek

Rüyada zikir çekmek, rüyayı gören kişinin her anlamda oldukça mutlu ve huzurlu bir yaşam süreceğine delalet eder. Rüya da Allah için çekilen her bir zikir oldukça hayırlıdır. Rüyayı gören kişinin var ise sıkıntısından ve borcundan kurtulmasına, ahrette olan yerinin güzelleşmesine, ailesi ile mutlu ve hayırlı bir yaşam sürmesine delalet eder.

Rüyada Camide Zikir Çektiğini Görmek

Rüyada camide zikir çektiğini görmek, rüyayı gören kişinin günahlarından tövbe edeceğine, şu anda kötü bir durumda ya da kötü bir iş ile uğraşıyor ise bunu hemen bırakacağına ve iyi bir insan olmak için çaba harcayacağına delalet eder. Aynı zamanda rüyayı gören kişinin hayırlı arkadaşlar kazanacağına ve güzel dostluklar kuracağına da yorumlanıyor.  Bunun yanı sıra bazı âlimlere göre rüya sahibinin maneviyatının güçlenecek olmasına tabir olunuyor.

Rüyada Allah’ın İsimlerini Zikrettiğini Görmek

Rüyada Allah’ın isimlerini zikrettiğini görmek, rüyayı gören kişi için oldukça hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Rüyayı gören kişinin Allah’ın memnun olacağı hareketlerde bulunduğuna, iyilik yaptığına ve sevap defterini her daim açık bırakacak olan ameller işlediğine delalet eder. Rüyayı gören kişinin sıkıntılarının ve üzüntülerinin de artık son bulacağına da tabir olunur.

Rüyada Bir Topluluğun Zikir Çekmesi

Rüyada bir topluluğun zikir çekmesi ise rüyayı gören kişinin hayırlı arkadaş edineceğine ve güzel yürekli insanlar ile bir araya geleceğine delalet eder. Rüyayı gören kişinin dileklerinin gerçekleşeceğine ve zararlı, kötü olan alışkanlıklarından da kurtulacağına yorumlanır.