Rüyada Yusuf Peygamberi Görmek

 • Rüyasında Yusuf peygamberi görmek, iyiye ve hay­ra yorulur.
 • Bu rüya da herkes kendisine bir işaret bulabilir.
 • Rüyasında Yusuf peygamberi gören kimse, düşmanına ve­ya düşmanlarına galip (üstün) gelir, onları yener ve sonun­da da onları affedeceğine işaretle tabir olunur.
 • Rüyada Yusuf aleyhisselâm’ı görmek mülk ve saltanata, aile fertlerinden ayrı kalmaya, kıtlık görmeye, kendine hile yapılmasına ve bütün bunlardan sonra hayırlı ve saâdetli döneme girmeye işâret eder.
 • Rüyada Yusuf aleyhisselâm’ı görmek kadınlardan aşırı ilgi görmeye ve bir kadınla imtihana tabi tutularak, bundan yüz akyla çıkmaya delâlet eder.
 • Bazen de Yusuf aleyhisselâm’ı görmek rüya ve rüya tabiri ilmine delâlet eder.
 • Rüyada Yusuf aleyhisselâm’ı gören düşmanına karşı zafer bulur ve onun kusurunu affederek hayır ile muamele eder.
 • Yine rüyada Yusuf aleyhisselâm’ı görmek, deniz ve nehirleri kazmaya ve onları tasarruf etmeye veya ölüleri bir yerden başka biryere nakletmeye işâret eder.
 • Rüyada Yusuf aleyhisselâm’ı gören kimse yabancı biryerde hayra kavuşur.
 • Rüyada Yusuf aleyhisselâm’ı görmek, kayıp ise vatanına salimen dönmeye işâret eder.
 • Rüyada Yusuf aleyhisselâm’ı görmek, ilerlemek isteyen bir kimsenin muvaffak olmasına da işâret eder.Rüyada Yusuf (A.S.)’i görmek, mülk ve hilafete, bazan kıtlığa, aile, akraba ve babasını kaybetmeye ve rüyayı gören hakkında hile yapılmasına yorumlanır.

  Yusuf (A.S.)’ı görmek, hapishaneye ve ondan kurtulmaya, kıtlığa ve güzel olduğundan dolayı kadınlar tarafından bir nasi¬be kavuşulur.

  Bazen de Yusuf (A.S.)’ı görmek, rüya ilmine ve yorumuna yorumlanır.

Rüyasında hapis olan bir kimse, Yusuf peygamberi görse, hapislikten kurtulacağına ve hapisten dışarıya çıkacağına işaret eder.

Memur olan bir kimse, rüyasında Yusuf peygamberi görür­se, terfi eder, rütbesi, derecesi yükselir, şeklinde tabir edilir.

Bekar bir kız veya dul olan bir kadın, rüyasında Yusuf pey­gamberi görürse, yakın bir zaman içinde evleneceğine işa­retle tabir olunur.

Rüyasında Yusuf peygamberin gömleğini gören kimse, üzüntü ve kederinden kurtulur, hasta ise, şifa bulur, iyile­şir, şeklinde tabir olunur.

Bir kızla veya bir kadınla evlenmek isteyen bir kimse, rüyasında Yusuf peygamberi görse bu kimse, dilek ve muradına erer, yanı istediği ile evlenmek nasip olur, şeklinde tabir olunur.

Küçük yaşta sayılan bir çocuk Hz. Yusuf Peygamberi rüyasında görse, rüyayı gören çocuğun, erkek kardeşleri ara­sında nasibi ve sevgisi azalır. Yani, erkek kardeşleri onu kıskanırlar şeklinde yorumlanır.

 

 

Rüyada Yusuf aleyhisselâm’ın kendisyle konuştuğunu veya bir şey verdiğini gören kimse, rüya tabiri veya tarih ilmini bilen bir âlim olur.

 

Merak ettiğin bir rüyan mı var? Hemen sor, cevaplayalım!

YORUMLAR (9)

Mehmet gunay

Rüyada Yusuf peygamberi gördüm ve bı saraydaydik saray yikiliyordu yanıyordu herkes dışarı kaçtı Yusuf peygamber içerde baygın kaldı bende içeri girdim ve bı köşeye çektim peygamberi başını dizimin üzerine koydum ve bekledim sonra bir başkası belirdi birden bire hiç korkmadim elinde altın renginde kepçe vardı önce Yusuf peygamberin karnına surttu sonrada kafama vurdu o kepçeyi ve öldürdü beni sesi geliyordu bana diyoduki acı çekmeden öldürdüm onu diye ve kayboluyodu Yusuf peygamber uyaniyordu uyanınca bende uyaniyordum bana gel diye tebessumde bulundu kalkiyordumki saray yıkıldı Yusuf peygamber taşı uzerimden kaldırdı ve bı baktım kurtulmusuz beni kurtarmıştı bu rüyanın yorumu nedir bugün gördüm rüyayı

Aytac kerimli

Salam ben ruyamda Hz yusuf peyğe beri gordum. Benimle konuşyordu
Sonra o yerde yatiyirda hasda idi öluyordu gordum bana bakip ağladi 😔😔

  Analiz Ekibi

  Genellikle mal kaybına delalet eder. Ama bazı alimlerde iyi yorumlamıştır. Rüyanız hayır olsun.

Sevinc Eliyeva

Selam. Royada Yusif.e.s. gordumki o dag basinda torpaq qazir bugda sepir men de yigiram bitun bugdalari. Menr dryir Isa e.s, dua et. Yorumu ne?

Fatma Önder

Marhaba rüyamda Hz Yusuf peyğerimizi gördum yatıyordu ben ayaklarını ellerini yüzüme sürdüm sonra ağlıyarak eşimi şikayet ettim bana ben onunla konuşurum dediler ama Hz Yusuf la konuşurken bı an muhemmed sav ile konuştuğumu hisetim Hz Yusuf yüzüyle

Rıdvan Demir

Hz.Yusuf peygamber ile bir kişi vardi yaşlı ak sakalli biri
Hz.yusuf peygamber ölüyor
Karnımda şiddetlibir ağrı ve beni birşey yusuf peygamberin bedenine sokuyordu ak sakalli seçilmiş kişi sensin gibi birseyler diyordu garip bi rüya sadece hz. Yusuf peygamberi görmek bana iyi hissettirdi.

Ali Dürüst

Selamlar ben rüyamda 2-3 peygamberi birden gördüm Bir Peygamber Hz Yusuf’a Gülerek Bana Baktı Ve Hz Yusuf Peygamber Gülerek Bana Bakarak Onu Koruycam Gözünüz Arkada Kalmasın Dedi

Derler

Rüyamda hz Yusuf bütün vücudu sanki mumya gibi lahite benzer bir mezardan çıkıyor Cenab ı hakka secde ediyor yalvarıyor hamdusena ediyor bende onunla birlikte secde ediyor af mağfiret niyaz ediyorum

sebuhi serifov

ben uykumda Hz.yusuf peyqemberle sohbet edirdim o ağlayirdi ve az sonra bana sarıldı
ve peygamberlik gomreyin bana giydirdi ve oyandim.bu uykunun yorumu ne?