Rüyada Yola Çıkmak

Rüyada yola çıkmak veya rüyada yolculuk yapmak; insan zihninin derinliklerinde kendi dünyasına dışarıdan bakışı, kendi hayatını değerlendirmesidir. Rüyada görülen yol hayatın neresinde durulduğuna dair bir simgedir. Geçmişte yaşanılan her şey yolun gerisinde, yaşanılacak olan hayatın devamı, hayaller, gelecek için beklentiler ise rüyada yol, yola çıkmak şeklinde görülür.

Rüyada yola çıkmak ile ilgili hem İslami hem modern tabircilere ait pek çok yorum bulunur. Rüyada yolculuğa çıkmak; yolun bozuk, taşlı veya düz oluşuna, ortam şartlarına, kişinin gördüğü detaylara göre farklı yorumlanır. Gelecek ile alakalı işaretlerin doğru anlamlandırılması için obje ve eylemlerin anlamlarına da bakılmalıdır. Örneğin; bazı rüyalarda yolda taş olması engel olarak görülebilir fakat taşın altından olması kısmet ve şanstır.

Rüyada Yol Hazırlığı Yapmak

Rüyada bir yola gitmek için hazırlık yapıldığının görülmesi, gerçekte bir seyahat olarak yorumlanabileceği gibi kişinin bundan sonraki hayatı için bir çıkış yolu aradığına da işaret eder. Rüyada aydınlık bir günde, temiz beyaz kıyafetler giyerek veya valizine koyduğunu gören insan hayırlı bir iş imkânına kavuşacak, hayallerini gerçekleştirmesi için eline imkân verilecek anlamına gelir. Tersi şekilde kirli, karışık renkli giysiler ile karanlıkta yola çıkmak belirsizlik ve karamsarlığa yorulur.

Rüyada Yolculuğa Çıkmak

Rüyada yolculuğa çıkıldığının görülmesi genel olarak hayra yorulur. Rüyada görülen yol beyaz ve temiz ise sevinç yaratacak gelişmelere, karışık, soluk renkli yollar kasvetli bir döneme, taşlı, çamurlu, dikenli yollar gidilen noktada hayır olmayacağına veya önüne sürekli engeller çıkıp yıldıracağına yorumlanır. Rüyada güle oynaya yola çıkmak iyiye, ağlayarak yola çıkmak ise kişinin üzüleceğine tabir edilir.

Rüyada Altın Yola Çıkmak

Rüyada altın bir yola çıkıldığını, altın yolda ileriye doğru yüründüğünün görülmesi en güzel rüyalar arasındadır. Rüya gören kişi için önünde mükemmel bir hayat vardır; dilekleri kabul olacak, şans hep onun yanında olacaktır. Bu rüya insanın iyi ve doğru işler ile ilerleyeceğine, örnek bir insan olarak hayatını sürdüreceğine yorulur.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın