Rüyada Yılanın Başını Ezmek

Rüyada yılanın başını ezmek kişinin çevresinde bulunan ona kin besleyen bir düşmanı olduğuna, rüya sahibine zarar vermek için fırsat kolladığına ancak hiçbir şey yapamadan etkisiz hale getirileceğine delalet eder. Bazen de bu rüya, rüyayı gören kişinin bir dertten ya da felaketten son anda kurtulacağına, kötülük içinde olan kişileri hayatından tamamen çıkarmaya ve def etmeye de işaret eder. Rüya sahibinin başına dert açacak, arkasından konuşan kişileri fark edeceğine ve bu durumun için önlemler alacağına da tabir edilir. Rüyada başın üzerindeki yılanın öldürülmesi kişinin şansını kaybedeceğine, kısmetsiz günler geçireceğine ve hiçbir işinin istediği gibi olmayacağına yorulur.

Rüyada Yılan Öldürmek

Rüyada yılan öldürülen yılan hanede ise aile huzurunun tekrar sağlanacağına ve sıkıntıların son bulacağına, tatsızlıkların biteceğine, kavga ve gürültünün kalmayacağına delalet eder. Kişinin zorlukları aşacağına, dert ettiği her şeyin son bulacağına, rahat olacağı günler yaşayacağına, mutluluğa ve saadete işaret eder. Bazı âlimlere göre ise bu rüya düşmanlardan kurtulmaya, engelleri kaldırmaya ve rızkın, kazancın, hanedeki bereketin gün geçtikçe artmasına tabir edilir.

Rüyada Yılan Görmek

Rüyada yılan görmek iyiye yorulmaz ve düşmanı temsil eder. Kişinin bu günlerde kendisine tuzak hazırlayan ve kötülük yapmaya çalışan bazı kişiler tarafından zarara uğrayabileceğine bu sebeple çok dikkatli olması gerektiğine işaret eden uyarıcı bir rüyadır. Ayrıca bu rüya doğru yoldan ayrılmaya, kişinin nefsine uyarak günaha gireceğine de delalet eder.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (1)

Bilgihan

Rüyamda yavru bir yılan ayakkabımın içine girmişti. Ayağımı sallayıp yılanı fırlattım. Sonra bulup başını ezdim. Bir de evimizin bütün odalarına tavandan sular aktığını gördüm. Yorumlar mısınız?