Skip to Content

Rüyada Yemin Görmek

Rüyada yemin görmek, rüyayı gören kişiye atılacak olan iftiraya delalet edip rüya sahibinin inancından taviz vermeyeceğine ve bu iftiraları çürütmek için elinden gelen her şeyi yapacağına delalet eder. Rüya sahibinin inancı konusunda kimi zaman oldukça sert davrandığına ve bu sebep ile de etrafında bulunan kimseleri kırmaya yorumlanıyor. Bazı âlimlere göre ise rüyada yemin görmek rüya sahibinin hak yolunda ilerleyen bir kimse olduğuna yaşadığı ya da yaşayacağı zorluk ve sıkıntılara rağmen asla inancından taviz vermeyeceğine hak yolundan ayrılamayacağına delalet eder.

Rüyada Yemin Ettiğini Görmek

Rüyada yemin ettiğini görmek, rüyayı gören kişinin anne ve babasına karşı oldukça iyi olduğuna onların mutluluğu ve huzuru için çalıştığına, hayırlı bir evlat olmak ve de onların duasını almak için uğraş verdiğine delalet eder. Aynı zamanda rüya sahibinin evlatlarına da bu konuda örnek olduğuna ya da olacağına da yorumlanıyor.

Rüyada Yalan Yere Yemin Ettiğini Görmek

Rüyada yalan yere yemin ettiğini görmek, rüyayı gören kişinin yakın zamanda bazı olaylar ile karşılaşacağına bu olayların hayır getirmeyeceğine, felaket ve belalar ile uğraşmak zorunda kalacağı bir döneme girmeye delalet eder. Rüyayı gören kişinin iyi niyet ile yaklaşmasına nazaran oldukça kötü niyetli kimseler tarafından bu iyi niyetinin suiistimal edileceğine, bazı yanlış olayların içine girip sıkıntı yaşayacağına ve kedere düşeceğine delalet

eder.