Rüyada Yemek Dağıtmak

Rüyada yemek dağıtmak kişinin aşçılık, garsonluk gibi bir mesleği var ise güncel işlerin düşünce yoğunluğundan kaynaklanır eğer böyle bir durum yok ise rüya gören kimsenin elinin açıklığı, cömertliği hayırseverliği ve iyi niyeti ile açıklanır. Rüyada yemek dağıtmak; özverili bir hayat sürüp güvende kalmaya, iyi dostlara, helal paraya, iyi işler yapılacağına, bol kısmete gösterge sayılır.
Rüyada yemek dağıtmak; genel anlamda dağıtılan yemek hoş ve lezzetli ise hayır işleri, sevap kazanmak, yardımda bulunmak, korumak ve gözetmek olarak tabir edilir. Rüyada bolca yemek dağıtmak; fakirlikten kurtulmaya, sağlıklı hayata, becerilerini başkaları ile paylaşmaya, ün ve şöhret kazanmaya yorulur. Bazen de rüyada yemek dağıtmanın gerçek hayatta bir cenazenin ardından hayır için dağıtılan yemek ritüelinde olduğu gibi; bir vefata, yakın bir kimsenin kaybına işaret ettiğine rivayet edilir.

Rüyada Kalabalığa Yemek Dağıtmak

Kişinin ailesi içinden veya akrabalarından bir kişinin düğününe, sünnetine, mevlidine gibi kalabalık ile yapılan paylaşımlara işaret eden rüya yemeğin bolluğu ve lezzeti derecesinde o günlerden gelecek hayra yorulur. Rüyada kalabalık bir yerde yemek dağıttığını görmek, rüya sahibi kişinin çevresinde ihtiyaç sahibi, zora düşmüş kimselere yardımda bulunacağına, hayır dualarını alarak insanların ve Allah’ın sevgisini kazanacağına işaret eder.

Rüyada Yemek Davetinde Yemek Dağıtmak

Rüyada yemekli bir davet verdiğini görmek ve kendi elleri ile yemek dağıttığını görmek çok büyük sevinçler yaşanacağına, ailevi anlamda mutlu başlangıçlara, kısmetini paylaşmaya ve berekete, sosyal anlamda insanlar ile iyi iletişim içinde olmaya, değer verilip karşılığının ziyadesi ile alınacağına yorumlanır.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (2)

yakup alan

Rüyamda dayımın oğlunun yemek yaptırdığını gördüm bu ne anlama geliyor

Ayşegül Karataş

Selaymun aleykum rüyamda bizim evdeyiz ve ev cok kalabalik misafirlere yemek ve pasta dagitiyorduk bende cok yorulmustum bir kisi giderken Allah razi olsun hersey cok güzeldi dedi bende yoruldugumdn ayaga kalkmadim sanki kadin biraz bozuldu bende ayaga kalktim öptum iyi gunler dedim cok yoruldum ondan kalkamadim dedim olsun dedi bir yandanda bir sürü pasta artmisti bunun cevabi nedir acaba smdiden Allah razi olsun