Rüyada Yaralı İnsan Görmek

Gerçek anlamına yakın bir tabire sahiptir. Rüyada yaralı insan görmek kişinin çevresindeki ve hanesindeki bazı sıkıntıların çözülmesi adına uğraşacağına delalettir. Rüyanın görüldüğü dönemde kişinin etrafındaki olumsuzlukların çözülmesi adına bazı gelişmeler yaşanacağı rivayet edilir. Rüya sahibine yersiz kin besleyen kimselerin hatalarının farkına vararak bu durumu düzeltmeye çalışacakları tabir edilir.

Rüyada Yaralı Birine Yardım Etmek

Güzel ahlaklı olmanın müjdeleyicisidir. Aynı zamanda rüya sahibinin kimse ile arasının açılmasını istemediğine işaret eder. Yardımseverliğinin hanesine bolluk, bereket, hayatına da belasız bir düzen getireceği tabir edilir.

Rüyada Yaralı Asker Görmek

Genel olarak hayra alamet kabul edilmez. Rüya sahibinin haksızlığa uğramasına delalet olarak görülür. Kendisine yakın hissettiği kişilerden yana kötü niyet taşıyan tavırlara maruz kalacağı rivayet edilir. Bir başka tabire göre ise rüya sahibinin değil de onun sevdiği, güvendiği birinin bu dertlere düşeceği işaret edilir.

Rüyada Yaralı Kedi Görmek

Bazı tabircilere göre rüyasında yaralı kedi gören kişinin, dargınlık taşıdığı biri ile münakaşa edeceği ve bu kişi ile ilişkilerinin daha gergin bir hal alacağı işaret edilir. Özel hayata yorulan bu gerginliğin ciddi noktalara varabilecek denli önem taşıdığı tabir edilir.

Rüyada Yaralı Köpek Görmek

Rüya sahibinin sevdiği kimselerden biriyle bir iftira sonucu ayrı düşeceği rivayet edilir. Rüyasında yaralı köpeğe yardım ettiğini gören kişinin ise yardıma ihtiyaç duyan birine yapılacak bir yardıma delalet eder.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (3)

Berat Demir

Rüyayı gördüğüm gece köye geldik ve ben rüyayı köyde görgüm. Rüyamda eskiden gittiğim ilk okumun karşısındaki eczanenin önünden yürüyordum. Ve o eczanenin önünde bir insan elinde tasmasıyla tuttuğu köpekle birlikte bekliyorlar. Sonra ben o eczanenin sokağından yürümeye başlıyorum. Ama çok kuşkulanıyorum çünkü o insanın bana zarar vereceğini hissediyorum. O erkeğin bir arkadaşı varmış ve karşı kaldırımda bekliyormuş ve ikisi bir anda harekete geçip bana doğru koşuyorlar bana saldırmak için. Elinde köpeği tutan adam köpeğin tasmasını bırakıyor ve köpek çok hızlı bir şekilde bana yetişip saldırmaya başlıyor. Ben sadece simsiyah bir köpeğin bana doğru saldırdığını görüyorum. Ama köpek beni hiç ısırmıyor ve bana hiç havlamıyor. Sadece beni durdurmaya ve benim koşmamı engellemeye çalışıyor. Ve birde ben sadece köpeğin nefes alıp verişinin çok yüksek olduğunu duyuyorum ve hissediyorum. Daha sonra kafamı tekrar çevirdiğimde bir köpek değil simsiyah kafası olan boynuzlu semiz bir inek beni kovaladığını ve beni boynuzlamaya çalıştığını görüyorum. Ben kaçmaya devam ediyorum ve bir binanın içine giriyorum. Merdivenlerden aşağıya doğru iniyorum. Sonra bir kapıyı açıyorum ve dışarıya çıkıyorum. Hafif eğimli geniş bir yol var. Ben yukarıya doğru koşmaya başladım. Arkama baktığımda çok etli butlu semiz bir inek; kafası siyah renkli ama vücudu açık kahverengi, ineğin beni kovalamayı bırakıyor ve benim dışarıya çıktığım binanın karşısına doğru yeşil otların olduğu alana gittiğini görünce biraz olsun rahatlıyorum. Ve sonra o iki adamın binadan çıkıp beni kovalamak istediğini fakat aradaki mesafe fazla olduğundan kovalamayı bıraktığını gördüm ve tedirgin oldum. Ve ben kaçmaya devam ettim ve uyandım. Uyandığımda köye gelmiştik zaten ve köy evinin dışarısında inek çıngırak sesi duyuyordum. Sanırım bir inek otluyordu. Ve çok farklı bir duyguya kapıldım. Ve hiç dışarıdaki ineğe bakmaya gitmedim. Yani içimden herhangi bir merak duygusu gelmedi.

Tulin

Rüyamda eriyen insanlar gördüm. Daha doğrusu terk edilmiş bir sürü kadın beyaz kıyafetler içinde Bi ada gibi bir yerdeydi. Erkekler yoktu neden bilmiyorum ama sanki erkekler sağlamdı ama tüm kadınlara Bi hastalık bulaşmışti, yara bere içinde bir sürü kadı vardı ve hepsi acı içinde terk edilmişti.. Ben henüz hasta ya da yaralı değildim. Ama onlarla yolculuk ediyordum.yolda Bi anne çocuklarini bana emanet etti vr ben bu çocuklar ile yola devam ettim. Rüya beni çok etkiledi. Acaba anlamı nedir?

Ahsen

Sevdiğim kişi benden yardım istiyordu. Fakat ben daha önemli işlerim olduğunu ve ona yardım edemeyeceğimi söylüyordum. Daha sonra o kişi yaralanıyordu ve ben ona yardım edemiyordum. Ve ağlamaya başlıyordum. Zaten rüyadan da ağlayarak uyandım. Bu ne anlama gelir?