Rüyada Yara Bandı Görmek

Bir yaranın rüyada dahi olsa iyileştirilmesi ya da buna yönelik bir işin yapılması gerçek hayattaki bir sıkıntının giderilmesi ile karşılık bulur. Rüyada yara bandı görmek de bu doğrultuda yorumlanacak bir rüyayı ifade eder. Özellikle hayat içerisinde dertlerini ve tasalarını içine atan, kimseyle paylaşamayan kişilerin bu doğrultuda rüyalarında şifa bulmaları hayatlarındaki hastalıklarından ve sıkıntılarından kurtulmaları anlamına gelir.
Sadece fiziksel rahatsızlıklar değil aynı zamanda manevi sıkıntılar ve ruhsal bunalımlar düzeyinde de tabir edilebilecek olan bu rüyanın rüya tabirleri alimlerince türlü şekillerde yorumlandığı da görülür. Örneğin kimi rüya tabirlerinde rüyada yara bandı görmek her zaman hayra alamet iken bazı rüya tabirlerinde ise çok günah işlemiş olmanın ve artık tövbe zamanının geldiğine yönelik bir işaret niteliği gösterir.

Rüyada Yara Bandı Almak

Elbette tövbe etmek sadece sözel olarak değil pratik biçimde de kişinin hayatına nüfuz etmelidir. Kazancını ihtiyaç sahipleriyle paylaşma ve ibadet ederken bunu sadece namaz üzerinden gerçekleştirmemek, Allah’ın buyurduğu diğer maddi ve manevi davranışları sergilemek de kişinin bu rüya ile birlikte sıkıntılarından kurtulmasının bir yolunu oluşturur.
Maddi ve özellikle manevi olarak yenilenmenin yegane simgelerinden birini oluşturan rüyada yara bandı görmek her faniye nasip olmamakla birlikte dara düşmüş kimselerin en yakınlarından destek alması, yalnız bir hayat yaşayan kişilerin ise kendilerinin bakımlarını üstlenen kişilerle dertlerini paylaşmalarının gereği ortaya çıkar.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (2)

Sinem Parlk

Ruyamda bakkaldan cikiyordum.Isaret parmagimda yara bandi vardi.Ama yara bandini bakkaldan almamistim.Yanimdada bir arkadasim vardi

Sinem Parlk

Acaba tam anlami nedir?Isaret parmagimdaydi yara bandi???