Skip to Content

Rüyada Vurulmak

Rüyada vurulmak; kişinin çevresine karşı tedirginliğine, etrafında güven duyabileceği kimselerin olmadığını düşündüğüne, evhamlı karakterine göstergedir. İnsanın iç dünyasındaki sıkıntılara simge olan rüya; kişinin kurtulmak istediği ortamına, bilerek veya bilmeyerek yaptığı yanlışlarından dolayı bazı kimselerden zarar göreceğine, cezalandırılacağına duyduğu kaygıları yansıtır.
Rüyada vurulmak; kişinin güvensiz bir ortamda savunmasız kalmasına işaret sayılmasına rağmen bu durumun kendi lehine dönüşmesinde yaşanacak olumlu gelişmelere de yorumlanır. Rüya tabircilerinin genel görüşlerine göre rüyada vurulmak; Allah’tan af dilemeye, haram mala, yolculuğa niyete, ulviliğe ve aydınlanacak bir olaya tabir edilir.

Rüyada Arkadan Vurulmak

Rüya gören kişinin arkasından vurulduğunu görmesi; yakınında olan kişilerin ileri geri konuşmalar yaptığına, haksız ithamlarda bulunduğuna yorumlanır. Bu rüya dikkatli olunması ve güvenilmez kimseler ile ilişkilere sınır koyulmasına dair bir uyarıdır.

Rüyada Başından Vurulmak

Bazı insanlar ile arasındaki anlaşmazlığı, fikir çatışmalarını, husumeti gösteren rüya; temkinli olunmaya, herkes ile sırları paylaşmamaya, dostunu düşmanını iyi tanımaya ikaz olarak algılanır.

Rüyada Kalbinden Vurulmak

Rüya gören kişinin kalbini çalacak olan bir kısmete, karşısına çıkacak insanın yıllardır beklediği hayat arkadaşı olacağına tabir edilir.

Rüyada Karnından Vurulmak

Bir insanın rüyasında kamından vurulduğunu görmesi; kendi çocuğu veya kan bağı olan biri tarafından bir kazanç edinimlerine yorulur.

Rüyada Silahla Vurulmak

Rüyada silahla vurulmak; korkak, alçak düşman olarak tabir edilir ve kişinin manevi açıdan kazanımlarına yorumlanır. Ayaklara isabet eden kurşun, kazançlı bir yolculuğa, alna isabet eden kurşun eğitim hayatında, bilgide ilerlemeye, ele isabet eden kurşun ise çok para elde etmeye yorumlanır.