Rüyada Üzengi Görmek

Bir kimsenin rüyada üzengi görmesi, ha­yırlı bir yolculuğa çıkacağına ve muradının gerçekleşmesine işârettir. Rüyada eğersiz ola­rak tek başına görülen üzengi, erkek çocuğa işâret eder.

Rüyada eğer ile beraber görülen üzengi, içinde kendisine güvenilen çocuğa işârettir.

Yine rüyada görülen üzengi, şerefli bir mal ve liderliğe işârettir.

Rüyada görülen üzenginin süsünün çoklu­ğu, liderlik ve şöhretin yüceliğine işârettir.

Rüyada görülen üzenginin demirden ol­ması, rüya sahibinin gücüne; üzenginin kalay­dan olması da onun işinde yumuşak ve zayıf olmasına yorulur.

Rüyada sadece (eğersiz) üzengi görmek, erkek evlat sahibi olunacağına işarettir. Eğer ile görülen üzengi iyi ve hayırlı bir çocuğa sahip olmaya işaret ile tabir edilir. Üzengi genellikle murada erileceğine işaret ile tabir edilir. Emniyet ve saadet simgesidir.

Kirmani’nin yorumu

Bir kimsenin rüyada atının üzengisinin nakışlarla, oymalarla süslü olduğunu görmesi, evladının kibirli, gururlu ve kendisini beğenmiş biri olacağına işarettir. Rüyasında üzengisinin yaldızlarla süslü olduğunu görmek, rüya sahibinin oğlunun dünya malı ile övünen biri olacağına işaretle yorumlanmıştır. Rüyasında atının üzengisinin dökme veya bakırdan olduğunu görmek rüya sahibinin, evladının çok gayretli ve azimli, kararlı ve çalışkan biri olacağına işarettir demiştir.

Rüyasında üzengisinin demirden olduğunu görmesi, rüya sahibinin oğlunun kuvvet kudretli, son derece cesur ve yiğit olduğuna ve olacağına işarettir şeklinde yorumlamıştır Kirmani hazretleri.

Rüyada eğersiz tek. başına görülen üzengi erkek bir çocuktur. Eğer ile beraber görülen üzengi, işinde kendisine güvenilen bir çocuktur.

Üzengi şerefli bir mal ve reisliktir. Üzenginin zinetinin çokluğu reislik ve şöhretin yüceliğidir. Onun zinetinin altından olmasının zararı yoktur.

Bir yanıt yazın