Skip to Content

Rüyada Uzamak

Rüyada uzamak rüya sahibinin kendi işinde terfi alacağını mevkisinin yükseleceğine, makamını artacağına yani rütbesinin yükseleceğini anlatır. Buna bağlı olarak kişi daha bilgili, daha ilimli bir insana dönüşecek demektir.

Eğer rüyayı gören kişi bir devlet dairesinde çalışıyorsa işinin yararını görecek, terfi alacaktır diye yorulur. Bir başka yorumsa rüyayı gören kişi rüyasında eğer boyunun uzadığını gördüyse yakın zamanda ölüm riski yaşayacak demektir. Eğer boyunun kısaldığını gördüyse ömrünün uzayacağına delalettir.

Rüyada normalde çok kısa bir boylu olan kişinin boyunun uzadığını görmesi kişinin hayatında cimri bir insan olduğunu anlatır. Çok uzun bir insan rüyasında boyunun kısaldığını gördüyse etrafında itibarını kaybedecek, mevkiisi düşecek demektir.Rüyada uzamak görmek kişinin genel olarak mevkisi ile ilgili bir konudur.

Rüyada Saç Uzaması

Rüyada saç uzaması rüya gören kişi normal boyda uzuyorsa ömrünün uzayacağını ve maddi olarak zenginlik kazanacağını anlatır. Eğer çok fazla uzadığını gördüyse ve bunu bir erkek gördüğü ise gam, keder yaşamayacak demektir. Böyle bir rüyayı bir kadın gördü ise rahat geçim içinde olacak, kendini değerli hissedecek ve her daim nefsine hakim olmayı bilecek demektir.

Rüyada Boy Uzaması

Kişinin başarılı olacağına, hedefleri tutturacağına, etrafındakilerden hep önde olacağına, eğitim hayatında başarı sağlayacağına, ilim irfan sahibi bir insan olacağına delalettir. Ayrıca bu rüyayı gören kişi gözü kara, mert, cesaretli bir insan demektir. Hedeflerini yerine getirebilen, geçim sıkıntısına düşmeyen, asla kimseye muhtaç olmayan bir insan olarak hayatına devam edecek diye yorulur.