Rüyada Umursamamak

Rüyada umursamamak; sizin karakteriniz ile alakalı olarak olaylara verdiğiniz tepkinin bir yansımasıdır. Sizi üzen kişi veya durumlara karşı gerçek hayattakine benzer şekilde verdiğiniz karşılıkların bilinçaltındaki görüntüsü; bazen yapmak isteyip de engellendiğiniz ya da hayır diyemediğiniz kişilere karşı tavırlarınızın bir dışavurumudur.

Rüyada Terkedilmek Anlamına Gelebilir

Rüyada umursamamak; bir intikam alma biçimi olabilir. Birinin sizi terk etmesine, dünyanızdan uzaklaşmasına ve belki de ölmüş olmasına karşı zihnin vereceği koruma sinyalleridir. Bu tür rüyalar son bir kayıptan veya sevilen birini kaybetmekten korktuğunuzdan kaynaklanıyor olabilir. Terk etme korkusu, iyileşme sürecinin bir parçası olarak rüyanıza umursamadığınız durum ve olaylar olarak girebilir.

Rüyada Hiç Kimseyi Umursamamak

Duygusal bir boşluk ifade eden rüya; kişinin ilgi beklentisine, çözülmemiş duygular ya da çocukluk çağındaki sorunlara dayalı olabilir. İhmal edildiğini veya duyguların gözden kaçırıldığını gösterir. Bu rüyanın daha doğrudan ve gerçekçi bir yorumu, terk edilme, terk etme ya da ihanet etme korkunuz olabilir. Alternatif olarak rüya hayata pozitif yaklaşmanız ve daha özgürce yaşamanız gereken bir metafor olabilir.

Rüyada Film Şeridi Gibi Görüntüler Görmek

Rüyalar düşüncelerinizin, karşılaştığınız olay ve durumlar ile harmanlanmış bilinçaltına atılmış fotoğraflarından oluşur. Rüyada gördüğünüz kısmen sıralı kısmen ise kolaj yapılmış bir film şeridi gibi bölük pörçük görüntüler olabilir. Kendi duygularınız, korkularınız (perili olmadıkça) zararsızdır. Fakat rüyalar, aynı zamanda, inandığınız her şeyin bir olgu haline geldiğini gösterir.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın