Rüyada Uçağı Kaçırmak

Rüyada uçağı kaçırmak; öncelikle kişinin evhamlı, kuşkucu yapısına işaret eder. Rüya gören pek çok işinde fazlası ile temkinli ve dakiktir, saplantı haline gelen bu durum bilinçaltına yerleştiğinde rüyada uçağı kaçırmak, treni kaçırmak, otobüsü kaçırmak gibi kendi durumunu zora sokacağını düşündüğü haller olarak ortaya çıkar.

Rüyada uçağı kaçırmak; hem iyi hem de kötü yorumlara konu olur. Bazı tabirlere göre rüyada biletini almış, yolculuğa çıkmak için hazırlanmış olduğu uçağı kaçırmak elindeki fırsatları değerlendirememek, dikkatsizliğinin ve ihmalkârlığının kurbanı olarak sıkıntıya düşmek olarak değerlendirilirken bazı tabirlere göre ise zaten hayrı dokunmayacak bir işin engellenmesi, gerçekleşmemesi kişi için hayırlı olacak başka kapıların açılacağı şeklinde yorumlanmalıdır.

Rüyada Uçaktan Düşmek

Rüyasında havada iken bir uçaktan sadece kendisinin düştüğünü gören kişi planladığı bir işten vazgeçecek, başlamış olduğu halde yarım bırakacaktır şeklinde yorumlanır. Rüyada uçaktan düşmek; kazara, istemeden gerçekleşiyor ise bu işte bir hile olduğuna, başarılı olmasını engelleyen çok yakınındaki insanlardan şüphelenmesi gerektiğine uyarı olan rüyadır.

Rüyada Uçağa Binememek

Rüyada uçağı kaçırmak yorumuna benzer şekilde tabir edilir. Kişinin üst üste şansızlıklar yaşayacağına, kısmetinin kapanacağına, nazara gelip işlerinin ters gideceğine yorulan rüyanın aynı zamanda kendisi için kötü sonuçlanacak bir işten kıl payı kurtulacağına, kişi için büyük bir şans olduğuna rivayet edilir. Rüyada uçağa binmek riske girmek, rüyada uçaktan inmek ise risklerden sıyrılmak olarak yorumlanır.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (4)

Büşra ünal

Ruyamda saate bakiyorum 10 da ucagim var chein yaptirmamisim saatim 10 hemen giseye gidiyorum adam baskasiyla ilgileniyor ben bekliyorum telasliyim sira bana geliyor sistemde sorun oldugunu soyluyor ben simdi ucagi kacirdim mi diyorum ağlamaya basliyorum adam sonra 15 dakika rotarli gitcek ucak diyo ama ben hala agliyorum kacirmamisim ucagi 15 dk ertelenmis

gizli kullanıcı

rüyamda havalimanına gidiyorduk arkadaşıma diordum gel dışarı çıkalım hava alalım sonra dışarı çıkıorduk dışarda oturduktan sonra saate bi bakıyoruz 10 dk kalmış hemen içeri kaçıyoruz arkadaşlarım uçağa biniordu ben biletleri alıordum en sonunda fiişi almaya gidiordum ama fişi alamıordum oırdaki adama yalvarıordum fişi ver die ama vermiordu ve uçağa binemiordum

Burçin

Hava alanına gidiyordum. Arkadaşlarım önceden gitmişlerdi. Ben ise sonradan gittim fakat kimliğimi unuttuğum için uçağa binemeyeceğimi anlayınca hava alanında dolaşmaya başladım ve eski sevgilimi gördüm. Kendisi beni görmemezlikten geldi. Bir ara hava alanında onu takibe başladım. Sonra vazgeçip oradan ayrıldım. Dışarı çıkıp gittim.

Halil İbrahim Sönmez

Rüyamda iş için yurt dışına bilet alıyorum. Daha sonra pilav şenliğine arkadaşlarımla katılıyorum. Sonrasında bir arkadaşın evine gidiyoruz, çantam hazır bir şekilde duruyor. Oradan havalimanına gitmeyi planlıyorum. Az bir zamanım kalmış. Uçağa yetişebilecek bir zamanda evden çıkmak istiyorum. Arkadaşlardan hiç birisi arabayla gelmemiş. Taksiyle gidiyorum. Son anda pasaportumu evde unuttuğumu görüyorum ve uçağa binemiyorum.