Skip to Content

Rüyada Uçağı Kaçırmak

Rüyada uçağı kaçırmak; öncelikle kişinin evhamlı, kuşkucu yapısına işaret eder. Rüya gören pek çok işinde fazlası ile temkinli ve dakiktir, saplantı haline gelen bu durum bilinçaltına yerleştiğinde rüyada uçağı kaçırmak, treni kaçırmak, otobüsü kaçırmak gibi kendi durumunu zora sokacağını düşündüğü haller olarak ortaya çıkar.

Rüyada uçağı kaçırmak; hem iyi hem de kötü yorumlara konu olur. Bazı tabirlere göre rüyada biletini almış, yolculuğa çıkmak için hazırlanmış olduğu uçağı kaçırmak elindeki fırsatları değerlendirememek, dikkatsizliğinin ve ihmalkârlığının kurbanı olarak sıkıntıya düşmek olarak değerlendirilirken bazı tabirlere göre ise zaten hayrı dokunmayacak bir işin engellenmesi, gerçekleşmemesi kişi için hayırlı olacak başka kapıların açılacağı şeklinde yorumlanmalıdır.

Rüyada Uçaktan Düşmek

Rüyasında havada iken bir uçaktan sadece kendisinin düştüğünü gören kişi planladığı bir işten vazgeçecek, başlamış olduğu halde yarım bırakacaktır şeklinde yorumlanır. Rüyada uçaktan düşmek; kazara, istemeden gerçekleşiyor ise bu işte bir hile olduğuna, başarılı olmasını engelleyen çok yakınındaki insanlardan şüphelenmesi gerektiğine uyarı olan rüyadır.

Rüyada Uçağa Binememek

Rüyada uçağı kaçırmak yorumuna benzer şekilde tabir edilir. Kişinin üst üste şansızlıklar yaşayacağına, kısmetinin kapanacağına, nazara gelip işlerinin ters gideceğine yorulan rüyanın aynı zamanda kendisi için kötü sonuçlanacak bir işten kıl payı kurtulacağına, kişi için büyük bir şans olduğuna rivayet edilir. Rüyada uçağa binmek riske girmek, rüyada uçaktan inmek ise risklerden sıyrılmak olarak yorumlanır.