Skip to Content

Rüyada Tuvalete Gitmek

Gerçek hayatta bir kimsenin büyük ya da küçük abdesti sarf edildikten sonra nasıl bir rahatlama durumu söz konusuysa aynı şekilde rüyasında tuvalete gittiğini gören bir kimse de mevcut sıkıntılarından yakın bir zamanda kurtulacak demektir. Bu yüzden rüyada tuvalete gitmek hayırlı bir şekilde yorumlanır. Dertlerin kaynağı ne olursa olsun bu noktada dertlerden kurtulmanın da süresi bir tuvalette geçirilecek zaman kadar kısa olacaktır.

Borçların ödenmesi ya da manevi ilişkilerden kaynaklı sıkıntıların sona ermesi de söz konusu rüya ile yorumlanan durumları ifade eder. Aynı zamanda sağlığın yerine gelmesi olarak da yorumlanan bu tür rüyalarda kişi eğer evindeki tuvalete giriyorsa bunun yorumu da her zaman için kişinin omuzlarında büyük bir ağırlığı ifade eden yüklerden kurtulmasına bağlanır.

Rüyada Başkasının Tuvaletine Girmek

Rüyasında tuvalete giden kişinin ruh ve beden sağlığı nasıl iyiye gidecekse bu tuvalet başkasına ait olduğundan da aynı durum geçerlidir. Ancak buna küçük bir ekleme yapan yorumcular başkasının evinde geçirilen zamanın olumlu bir durum ifade etmesi bazında destek görmenin de söz konusu olduğunu söylemektedirler. Bundan da anlaşılacağı gibi cefalardan kurtulmanın başlangıcı ve sebebi başkalarının desteğe vesile olmalarıdır.

Sorunlardan suda yıkanır gibi arınmanın bir işareti olan rüyada tuvalete gitmek bütün bunların ışığında gönlü, kalbi temiz, imanı güçlü kişilerce görülür demek yanlış olmaz ancak rüya sahibinin bu noktada sağlayacağı devamlılık da önemli bir husustur.