Rüyada Tövbe Etmek

Rüyada tövbe etmek, birçok kaynağa göre rüya sahibinin kalbinde kötülük taşımadığına ve dinine uygun şekilde yaşadığına işaret eder. Rüyasında tövbe ettiğini gören kişi, insanlara karşı hiçbir şekilde hainlik yapmaz ve fesat düşüncelere kapılmaz. Kıskançlığı nedeniyle insanlarla arasında olumsuz durumlar yaşanmaz. Rüyada tövbe etmek, gerçek yaşamda tövbe edilmesi gereken bir durumunun olmadığının göstergesi olabilir. Namuslu, dürüst, adil ve ahlaklı olunduğuna delalettir.

Rüyada Ağlayarak Tövbe Etmek

Rüyada ağlayarak tövbe etmek, rüya sahibinin hidayete ereceğini müjdeleyen rüyalardan biridir. Rüya sahibinin gözyaşları sanki ruhunu yıkar gibi içerisindeki tüm kötülüğü ve çirkinliği yıkar. Kötü düşüncelerden ve davranışlardan sıyrılan kişi, artık gerçek yaşamda kurtuluşa erer. Bu durum hem maddi hem de manevi anlamda kendisini toparlamasını sağlar ve yaşanmış olan bütün kötü olayların üzerine bir çizgi çekilir. Yeni bir yaşamın işareti olan rüyalardan biri olarak nitelendirilmektedir.

Rüyasında ağlayarak tövbe ettiğini gören kişi, yaşamında yaptığı kötülüklerden pişmanlık duymuş ve bu şekilde pişmanlığı ortaya çıkmıştır. Gerçekten de tövbe etmiş gibi artık kötü olan her türlü alışkanlık ve davranıştan uzak durmaya başlar. Eski yaşantısını bir kenara bırakır ve kendisi için artık yeni bir sayfa açmaya başlar. Rüyada ağlamak rüya sahibine ruhen de olumlu etki yapar. Bazı kaynaklarda bu durum yaşamın güzelleşeceğine de işaret etmektedir. Buna göre rüya sahibinin kısmeti açılır ve kalbindeki dilekler zaman içerisinde gerçek olmaya başlar.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir cevap yazın