Rüyada Tohum Görmek

Rüyada bir tarlaya tohum serptiğinizi görmek, yakında bir erkek evlat sahibi olacağınıza ve istikbalde bu çocuğunuzun size çok faydasının dokunacağına, tohum veya taneli hububatı değirmende öğüttüğünü görmek, birçok zahmetli işlerin altında ezilerek ancak ekmek paranızı temin edebileceğinize, bir tarlaya serpmiş olduğunuz tohumların yeşerdiğini görmek, kısmetinizin açılarak mutlu bir evlilik yapacağınıza isteğinize kısa zamanda kavuşacağınıza işaret sayılır.

Rüyada tohum görmek, genellikle evlada (çocuklara), rızka (hayatta yaşamak için maişet geçimine) ve şifa bulmaya, sağlık ve sıhhatte olmaya işaretle tabir olunur. Rüyasında tarlasına tohum ektiğini gören kimse, bekar ise, evlenir veya evleneceğine işarettir; evli olan bir kimse bu rüyayı görse, bir çocuğu olur veya olacağına işarettir veya çok mal ve para sahibi olur veya olacağına işaret eder. Hububat tohumlarının kendisine ve durumuna göre yorumlar vardır. Rüyasında tohumu havanda dövdüğünü gö­ren kimse, evlenir veya evleneceğine işarettir. Rüyasında yanmış bir tohum görmek, işlerinde durgunluk ve işlerin bozukluğuna veya kıtlığa işaretle tabir olunur. Rüyasında tohum saçtığını görmek, ticaretten kar etmeye işarettir. Bazen de bozgunculuğa sebep olacağına işarettir. Rüyasında karışık tohum görmek, bir sürü karışık sözlerle karşılaşmaya işarettir.

Rüyasında kurtlanmış tohum görmek, hileli mal, bozgunculuk yapmak, fena bir yoldan ticaret yapmak, haram para kazanmaya işarettir.

Rüyada tohum görmek çocuğa işâret eder.

Bazen de rüyada görülen tohum, kendisin­den faydalanılan kitaba, ilme vâkıf olmaya, sâlih ve hayırlı nesle, rızka ve şifâya işâret eder.

Yere atılan her çekirdek, tohumdur. Rüyada tohum görmek, çocukla yorumlanır. İlaç cinsinden olan tohum ve hububat kendisinden zühd ve takva çıkarılan kitaplara yorumla¬nır.

Rüyada görülen tohum; çocuğa ve hayırlı nesle işaret eder. Salatalık, kabak ya da kavun tohumu gam ve keder ya da ağrı ve hastalıkların iyileşmesi demektir. Patlıcan, pazı, soğan, karnabahar ve lahana tohumları, bunlardan oluşan yiyeceklere işaret eder. Güzel kokulu otların tohumu, kişinin hastalıklarının geçeceği şeklinde yorumlanır.

Bir yanıt yazın