Rüyada Tırnak Düşmesi

Rüyada tırnak düşmesi, rüyayı gören kişinin geçmişten gelen bir düşman ile hesaplaşmaya ve düşmana karşı üstün gelmeye delalettir. Aynı zamanda rüya sahibinin bazı konularda kendisini güçlü hissedeceğini işaret etmektedir. Rüyada tırnak düşmesi bazı tabirlere göre ise rızkın azalmasına, bazı haram işler yapmaya, bazı hatalı davranışlarda bulunmaya ve var olan otoritenin yok olmasına delalettir.

Rüyada Tırnak Görmek

Rüyada tırnak görmek, rüyayı gören kişinin gördüğü tırnak şekline göre değişmektedir. Rüyada görülen tırnak güzel ve bakımlı ise başarılı ve güzel bir ömrün habercisidir. Rüyada görülen tırnak kötü ve bakımsız ise rüyayı gören kişinin karakterinin bozuk olduğu, dedikoducu ve kötü niyetli bir kimse olduğu ve hastalıkla uğraşacağı rivayet edilmektedir. Rüyada uzun ve bakımlı tırnak görmek, rüya sahibinin zenginleşeceğine, mal ve mülk sahibi olacağına,  çok çalışma ve çaba ile malına mal mülküne mülk katacağına, ilim sahibi olmaya, toplumda insanların kıymet verdiği bir kimse olmaya ve üstün başarılara işaret etmektedir.

Rüyada Tırnak Kesmek

Rüyada tırnak kesmek, rüyayı gören kimsenin müşkül durumdaki bir kimseye yardım edileceğine, borç verileceğine, Allah yolunda bir takım hayır işleri yapılacağına, haramdan el çekip helal yolda ilerleyeceğine, bütün borçlarını ödeyerek ferah bir ömür süreceğine delalettir. Rüyada tırnak kesmek bazı rivayetlere göre ise rüya sahibinin maddi sıkıntılar yaşayacağına ve bu maddi sıkıntılar sebebi ile de hane içerisinde bazı sıkıntılar yaşayacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Rüyada Tırnak Koparmak

Rüyada tırnak koparmak, rüyayı gören kişinin hiç beklemediği bir anda bazı maddi sıkıntılarla boğuşacağına, borç batağına düşeceğine delalettir. Rüyada tırnak koparmak bazı tabirlere göre ise uzun süredir yaşanan bazı olumsuzlukları ve bazı dertlerin biteceğine ve rüyayı gören kimsenin huzura kavuşacağı şeklinde yorumlanmaktadır.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (4)

Hayati Gözitok

Ayak başparmak tırnağımın eskimiş halde yerinden kopması.

Şükran Yurdakul

Rüyamda El başparmak tırnağımın kanadığını görüyorum.sarıyorum.ancak daha sonra tırnağım çıktı. Olduğu yerden koptu. Ancak hiç canım acımadı.

Özkan

Rüyamda el serçe parmağımın tırnağı düşmek üzereydi. Onu kopardım ama altında yepyeni çok parlak bir tırnak vardı. Hatta ona bakıp diğer tırnaklarımın eskidiğini fark ediyordum. Çok parlak ve göz alıcıydı. Normalinden çok uzundu. Bu rüya ne anlama geliyor?

Selin

Rüyamda tırnağım düştü ama altında yeni tırnak vardı. Yeni tırnak daha kısaydı ancak bakımlıydı. Düşen tırnağı elime aldım. Rüyam ne anlama geliyor?