Rüyada Tavus Kuşu Görmek

Rüyada tavus kuşu görmek, güzel ve zengin bir kadına temsil (işaret) eder. Rüyada görülen tavus kuşunun güzelliği o kadının siması (güzelliği), tüyleri de o kadının malına işarettir.

Rüyasında tavus kuşunun etini yediğini gören kimse, o kadının (hanımının) malına mülküne varis olacağına (hanımın mirasına konacağına) işarettir, şeklinde tabir olunur.

Rüyasında tavus kuşunun konuştuğunu gören kimse, bü­yük bir memuriyete, büyük bir makama kavuşur, şeklinde tabir olunur.

Rüyasında tavus kuşunun uçtuğunu görmek, o zengin kimseden ayrılmaya, boşanmaya işaretle tabir olunur. Bazı yorumculara göre ise, işinden veya memuriyetinden ayrılır, şeklinde tabir olunur.

Rüyada tavus kuşu görmek, güzel ve mal sahibi uğursuz bir kadına işâret eder.

Rüyada görülen tavus kuşunun güzelliği, o kadının siması; tavus kuşunun tüyü o kadının malı olarak yorumlanır.

Rüyada tavus kuşunu görmek, zînetlere, taca, güzel kadınlara ve sevimli çocuklara işâret eder.

Rüyada görülen tavus kuşu, kibirlenmeye ve güzelliği ile böbürlenmeye de işâret eder.

Bazen de rüyada tavus kuşunu görmek, koğuculuğa, yalana, düşmanlara meyletme­ye, nimetlerin elden gitmesine, saâdetten şekavete ve genişlikten darlığa düşmeye işâret eder.

Rüyada tavus kuşunun etini yemek, bir kadının malına varis olmaya işâret eder.

Bir kimsenin rüyada tavus kuşuna rast geldiğini görmesi, bir kadın vasıtasıyla gelecek mala ve menfaate işâret eder.

Rüyada dişi bir tavus kuşundan faydalandı­ğını görmek, mal ve çocuğa nâil olmaya işâret eder.

Bazen de tavus kuşunu görmek, koğuculuğa, yalana, kibirlenmeye, düşmanlara meyletmeye, nimetlerin gitmesine ve genişlikten darlığa düşmeye yorumlanır.

Tavus kuşunu görmek, zinetlere, taca, güzel kadınlara ve sevinıli çocuklara yorumlanır.

Tavus kuşuna rastgeldiğini gören kimseye, bir kadından veya bir kadın vasıtasıyla eline mal geçer.

Güzel, zengin ancak pek de uğurlu olmayan kadına işaret eder. Tavus kuşunun güzelliği kadının yüzünü, tüyü de kadının malını sembolize eder. Tavus kuşunun etini yemek o kadının malının varisi olmak demektir. Tavus kuşuyla karşılaştığını ya da ona sahip olduğunu gören bir kişiden yardım talebinde bulunur. Dişi bir tavus kuşu gören kimse mal ve çocuk sahibi olur. Bazen tavus kuşu rüya sahibi için dış görünüşü nedeniyle kibirlenme, gururlanma anlamına gelmektedir. Kimi yorumculara göre yalana, düşmanlara meyletmeye, sahip olduklarını kaybetmeye, mutluluktan mutsuzluğa, bolluktan darlığa geçmeye işaret eder. Tavus kuşunun etini yediğini görenin karısı ölür ve miras yoluyla onun malına sahip olur. Tavus kuşunun çocuklarına rastgeldiğini gören kimseye o kadının çocuklarından mal düşer. Bazı yorumlara göre ise o kişinin erkek çocuğu olur.

Bir yanıt yazın