Rüyada Taş Görmek

Rüyada taş görmek, hayır ve iyiliğe ve menfaat görmeye işarettir.

Rüyasında bastonu ile taşa vurduğunu ve taş yarılıp su aktığını gören bir kimse, fakir ise, zengin olacağına, zengin ise, zenginliğinin daha da artacağına işaretle tabir olunur.

Rüyada değirmen taşı görmek, ilim sahibi kimseye, çocuklara eşlere ve mal sahibi olmaya işaretle tabir olunur.

Rüyasında kaldırım taşlarının yerli yerinde döşenmiş olduğunu gören kimse, birliğe, beraberliğe, sevgiye, rızk ve geçimde genişliğe, üzüntü ve kederlerden kurtulmaya işaretle tabir olunur.

Rüyada taş ve toprağı bir arada görmek, yüksek mevki sahibi birisinden elinize mal geçeceğine işarettir. Taşları bir yere yığılmış görmek, bir taraftan sevinçli bir haber alacağınıza işarettir.

Rüyada yerde ya da duvarda görülen taş, katı kalpli kimselere, gafillere, câhillere ve iş­sizlere yorulur.

Rüyada bir taşa sahip olmak yahut satın almak ya da taş üzerinde bulunduğunu gör­mek, katı kalpli, gafil, câhil veya işsiz birine galip gelmeye yahut bu nitelikte bir kadınla evlenmeye işârettir.

Rüyada bekârın taşa binmesi, görmesi ev­lenmesine işârettir.

Rüyada elindeki herhangi bir şey ile veya baston ile taşa vurduğunu ve taştan suların fışkırdığını görmek, zenginliğe işâret eder.

Rüyada kendisinin taş olduğunu görmek, Allah’a isyan etmeye, dinde bozukluluğa, katı kalpliliğe veya felç olmaya işâret eder.

Rüyada insanların üzerine taş yağdığını görmek, katı kalpliliğe ve insanlara gelecek vergiye işâret eder.

Gökten düşen taşın parçalanarak, bunların evlere dağılması görmek, belaların ve musi­betlerin o mahalle veya şehre dağılmasına işâret eder.

Gökten halk üzerine taşların atıldığını gör­mek, veba, çekirge, dolu, rüzgar, yağmur ve borç gibi şeylerden o yere gelecek azaba işâret eder.

Rüyada boynuna taş asılması, üzüntüye, keder ve sıkıntya işâret eder.

Bazen de rüyada görülen taşlar, ibadet eden insanlara işârettir.

Rüyada insan için faydalı olan taşları gör­mek, doktora, âlime, rütbe ve makam sahibine, rahata, menfaate ve güzel sanata işâret eder.

Rüyada görülen yeşil taşlar, göz ve kulak ağrısına, doktora, âlime, rütbe sahibine, raha­ta, geçime, menfaate ve faydalı bir sanata işâret eder.

Yerden taş aldığınızı görmek, yolculuk yaparak para kazanacağınıza, bir taşa dayandığını görmek, zengin bir dosta güvenmeye, taş ile kuş vurduğunuzu görmek, yeni bir işe başlayacağınıza ve bu işte başarılı olacağınıza yorumlanır.

Gökten taşlar düştüğünü görmek, o şehirde bir felaket olacağına, rüyada taşçı görmek, büyüklüğe işarettir.

Taş Atmak

Birisine taş attığınızı görmek, düşmanlarınız tarafından takip edilmeye işarettir. Denize taş attığınızı görmek, devlet işlerinde para sarf edeceğinize, kuyuya taş attığınızı görmek, bekarsanız evlenmek için çok masraf yapmaya yorumlanır. Size taş atıldığını görmek, birisi tarafından iftiraya uğramaya işarettir.

Bir yanıt yazın