Rüyada Tarak Görmek

Rüyada tarak görmek, faydalı ve yararlı bir kimseyle sevinç ve neşe ile yorumlanır.

Bir kimsenin rüyada demirden bir tarak görmesi, faydası ve menfaati dokunacak bir adama, bir dosta işarettir. Ta­rakla saçlarını taradığını görmek, hayır ve menfaate kavuş­maya, ferah ve sevince ermeye, borcu varsa, borcunu öde­meye, muradına ermeye işaretle yorumlanır.

İmam-ı Nablusi, tarak görmeyi, faydalı ve yararlı bir kimseye işaretle yorumlamıştır. Bazı yorumculara göre ise tarak görmek, sevince ve neşeye işarettir.

Bir grup yorumcular, rüyada tarak görmeyi, çevresine dost gibi görünen fakat, aslında iki yüzlü (münafık-olduğu gibi görünmeyen) kişilere işaretle yorumlamışlardır.

Tarak ile tarandığını görmek her yönden hayır, menfaat ve selamettir şeklinde yorumlanır.

Rüyada tarak görmek, şanslı bir kişi olduğunuza, neşe ve sevinç duyacağınıza, tarak ile başınızı taradığını görmek, işlerinizin iyi yönde gelişeceğine ve aynı zamanda kısa bir yolculuğa çıkacağınıza işarettir.

Rüyada gördüğünüz tarak, sevince ve ne­şeye, faydalı bir kimseye, refaha ve korkudan emin olmaya işâret eder.

Rüyada tarak ile saçını veya sakalına tara­dığını görmek, hayra, menfaate, feraha, bor­cunu ödemeye, muradına ermeye, sünnet-i seniyyeye uymaya, zînet eşyasına, kymet ve değere işâret eder.

Bekâr kızın tarak görmesi yahut taranması, evlenmesine; bekâr erkeğin tarak görmesi yahut taranması iyi geçimli, şerefli bir kadınla evlenmesine işâret eder.

Rüyada görülen tarak, bazen insanların yü­züne gülerek onlardan görünen, esasında onla­rı sevmeyen münafık bir kimseye delâlet eder.

Bir yanıt yazın