Rüyada Taht Görmek

Rüyada taht görmek, değişik şekillerde tabir olunur. Rüyada görülen tahtın üzerinde minderi ve örtüleri yoksa (çıplak bir taht ise) yolculuğa işaretle tabir olunur.

Rüyasında mükemmel bir taht üzerinde olduğunu (oturdu­ğunu) görmek, bu rüya, rüyayı gören kimsenin devlet ve yüksekliğe ermesine izzet ve şerefe kavuşmasına işarettir.

Bekar bir erkek rüyasında minderli örtülü bir taht üzerinde oturduğunu görse, bu gördüğü rüya onun yakında evlene­ceğine işaretle tabir olunur.

Bekâr bir kadının bir tahtı yüklenerek evine getirdiğini görmesi, iyi bir kimse ile evleneceğini işâret eder.

Bekâr bir adamın döşemeli bir taht üzerin­de oturduğunu görmesi de, iyi bir kadın ile evleneceğine işâret eder.

Kocasız, bekar bir kadın rüyasında bir tahtı yüklenerek evine getirdiğini görse, bu rüyası, o kadının pek yakında evleneceğine işaret olarak tabir olunur.

Bir kimse, eşiyle birlikte bir taht üzerinde oturmuş olduklarını rüyasında görmüş olsa, o kimse eşiyle birlikte zevki safa içerisinde mutlu ve bahtiyar bir yaşam süreceklerine işaretle tabir olunur.

Rüyada sultan ve padişahların oturduğu tahtı görmek yüksek mevki, itibar ve şeref ile yorumlanır. Tahta oturduğunuzu görmek, şayet usta iseniz yüksek bir makama sahip olacağınıza yorumlanır.

Rüyada güzel bir taht üzerine oturduğunu görmek, devlet ve yüksekliğe, izzet ve şerefe işâret eder.

Rüyada taht üzerinde uyku uyunulan sedir görmek, hanıma, güzel geçime, hizmetçi ve rızka işâret eder.

Bazen rüyada görülen taht, rüya sahibinin şerefleneceği ve sevineceği eşe, gemiye ve her türlü binilecek araca işâret eder.

Rüyada taht görmek, izzet, şeref, sefer, mertebe, ulüvv, velayet, kadr, makam ve kud­ret ve faydalı emir ile tabir olunur.

Hasta bir kimsenin, rüyasında tahtının kırıldığını görmesi, bu onun hastalıktan kurtulacağına, şifa ve afiyet bulacağı­na işaretle tabir olunur.

Bir taht üzerine serilmiş halı, kilim gibi bir şeyin üzerine oturduğunu görmek, yolculuğa işâret eder.

Rüyada gördüğünüz tahtın üzerinde döşe­mesi yoksa, uzak bir yere yolculuğa çıkmaya yorumlanır.

Rüyada eşiyle beraber bir taht üzerinde oturduğunu görmek, saâdetli bir ömür sürme­ye işâret eder.

Üzerinde döşemesi olmayan taht, yolculuğa işaret eder. Taht üzerinde olduğunu görmek, elden çıkan mala kavuşulacağı anlamına gelir. Eğer bir devlet büyüğü görürse, önce alçalır, sonra tekrar yükselir ve başarıya kavuşur. Tahtın dışı eşe, iç tarafı rüya sahibine, yukarısı erkek, aşağısı kız evlada işaret eder. Bazı yorumcular tahtı rüya sahibinin şerefleneceği ve sevineceği eş şeklinde yorumlarlar. Bir kimsenin rüyada tahtı kırılırsa ve o kişi vali ya da hâkimse gözden düşer. Bu rüyayı gören kadınsa kocasından ayrılır. Eğer kocası hasta ise vefat eder ya da başka bir yere gider.

Döşemeli, bilmediği bir tahtın üzerinde olduğunu gören rüya sahibi, evli değilse evlenir. Eşi hamile ise erkek bir çocuk dünyaya getirir. Döşemesi olmayan bir taht üzerinde olduğunu gören kimse ölür ya da uzak bir yere yolculuk yapar. Kazancını denizcilikle elde eden biri ise gemi kaptanı olur. Eşiyle birlikte bir taht üzerinde olduğunu gören, eşiyle mutluluk ve huzur içinde yaşayacak demektir. Bekâr bir kadın tahtı yüklenerek evine girdiğini görürse, evlenir. Hasta olan bir kimse rüyada tahtının kınldı- ğını görürse hastalıktan kurtulacak ve sağlığına kavuşacak demektir.

Bir yanıt yazın