Skip to Content

Rüyada Soğan Yemek

Rüyada soğan yemek; rüyada soğan görmek kadar hayırlı değildir. Soğanın kendine özel acı ve keskin tadı, katmanlar arasındaki yapısı rüyada gizli saklı işler, kötülülerin saklandığı yerler, kalp fesatlığı olarak yorumlanır. Rüyada soğan yemek; haram malın ele geçmesi, dedikodu ve fitne içeren sözler, yanlış işler yapıp pişmanlık duymak ile eşleşir.

Rüyada soğan yemek; ifşa olmaya, gizlenmiş saklanmış hallerin, sözlerin bir bir ortaya dökülmesine tabir edilir. İlginç bir rüya tabirine göre hasta bir insan evladının çok miktarda soğan yemesi onun şifa bulacağına, azıcık soğan yemesi ise vefatına yorulur. Çok miktarda soğan görmek mal, mülk, kazanç olmakla birlikte ayrılığa işaret sayılır.

Rüyada Yeşil Soğan Yemek

Rüyada yeşil soğan meşakkatle, çok büyük emek ile kazanılmış olan parayı temsil eder. Çok hayra yorulmasa da yeşil soğan dünya nimetlerinden karınca kararınca faydalanmaya işaret eder.

Rüyada Kuru Soğan Yemek

Bazı tabirlere göre soğan yemek iyi değildir şerre, bataklığa bulaşmaya, kötü haberlere işaret eder. Bazı rüya yorumcuları ise zorlukla kazanılan paranın hakkını vererek yenilmesi, faydasının görülmesidir şeklinde tabir eder. Genel olarak nimet ile ilgili rüyaları hayra yormak da yarar vardır.

Rüyada Pişmiş Soğan Yemek

Rüyada pişmiş soğan yemek; haram mala ve dinden imandan uzaklaşmaya delalet eder. Kimi rüya tabirlerine göre yemeğe lezzet veren pişmiş soğan aklıselim, duyarlı, faydalı aile dostuna işaret eder.