Skip to Content

Rüyada Şişe Görmek

Rüyada şişe görmek, kadına (hanıma) işarettir. Şişe gör­mek, duruma, rüyanın görülüş şekline göre, şişenin duru­muna göre de yorumlanır. Şu halde şişe ile ilgili görülen rüyalar muhtelif ve değişik şekilde yorumlanır..

Rüyada elindeki şişenin elinde durup dururken kırıldığını görmek, iyiye yorulmaz. Bu rüya, rüyayı gören kimsenin, hanımından (eşinden) ayrılacağına işarettir, şeklinde tabir olunur. Rüyada önceden kırılmış olan bir şişeyi görmek ise, mal sahibi olacağınıza işarettir.

Rüyada birçok şişe veya çok çok şişeler görmek, kadınların bulunduğu kalabalığa, kadın kalabalığına ve faydasız, hiçbir yararı olmayan kimselere işaret olarak tabir olunur.

Rüyada şişe görmek, sevinç ve neşeye, evine bir hizmetçi almaya işaret sayılır. Boş şişe görmek, fakirliğe aynı zamanda bazı münasebetsiz kişilerin kötü işlerine karışmaya, dolu şişe görmek, bolluk, zenginlik, küçük şişeyi boş olarak görmek, can sıkıntısından bunalmaya, dolu olarak görmek, ise bolluğa yorumlanır.

Rüyada şişe görmek, hanıma işârettir.

Rüyada görülen şişe, hamile bir kadına da işâret eder.

Bazen rüyada görülen şişe sırları gizleme­yen bir hanıma ya da söz götürüp getiren bir dosta işâret eder.

Bazen de şişe hastalığa, bazı kerede zina yapan bir kadına işârettir.

Rüyada görülen şişe, önce hastalanıp son­ra iyileşmeye de yorulur.

Bazı kere de şişeler, koğuculuğa, gizli şey­lere muttali olmaya ve vefasız birtakım kimse­lere işârettir.

Rüyada içinde su veya gülsuyu bulunan bir şişe görmek, iffetli ve namuslu bir hanıma işâret eder.

Rüyada bir şişenin içindeki sudan içtiğini görmek, hayır ve menfaate işâret eder.

Rüyada kırılmış şişe görmek, mal ve men­faate, paraya işârettir. Bundan dolayı rüyada şişe kırdığını veya şişe kırığı yüklendiğini gör­mek mala ve paraya erişmeye işârettir.

Bir kişinin rüyasında elinde bir şişenin kı­rıldığını görmesi, o kişinin evinden fitnenin uzak olacağına işârettir.

Rüyada şarap şişesi görmek, hizmetçi bir kadına işârettir.

Bir kimse rüyada içinde yağ olan şişeyi görse, o şişe hanıma; şişenin içindeki yağ ise, onun bezeğine işârettir.

Rüyada şişe içindeki yağdan başına sürdü­ğünü görmek, rüya sahibinin kendisi için şeref ve bezeğe işârettir.

Rüyada içine sidik edilen şişe görmek, zina yapan günahkâr bir kadına işârettir.

Rüyada görülen şişe sırları saklamayan bir kadına işarettir. Kırılmış şişe maldır. Rüyada şişeci görmekse, rüya sahibinin geçiminin temiz olmasına, suç işlemiş olanlar için tazminat ödemesine işaret eder.

filiz

Wednesday 22nd of April 2020

rüyamda okuldayım bir sınava girecem ama suyumun olmadığını görüyorum sonra kalemimle silgimi pencereye koyuyorum ve kantine gidiyorum ve bir su istiyorum abla bana şişenin ağızını yıkayıp içindeki suyu bir limon sıkacağına koyup veriyor bende onu alıp koridorda yürüyorum ve düşüp suyu döküyorum limon sıkacağını bulamıyorum birçocuk yandan bana gülüyor ve ona sen mi aldın diye soruyorum çocuk hala gülüyor ve ona vuruyorum çantasını karıştırıyorum ve bulamıyorum sonra kalemimle silgimi almaya gittiğimde silgim kaybolmuş ve orada başka kırık bir kalem ve büyük sarı bir silgi görüyorum bir öğretmen yanıma gelip kırık kalemi tamir etmeye çalışıyor bende hocam benim kalemim var şurdaki silgiyi alırım diyorum ve sınava gireceğimde sınav başlamış ve beni içeriye almıyorlardı bende merdivene oturup ağladım ve rüyam bitti.

Emel

Monday 11th of March 2019

Rüyamda ayrı yaşadığım eşim elinde çok ağır bir yeşil torba taşıyordu. Ben yardım etmek istedim. Bir kulpundan tuttum. Tutmak için davrandığımda boş şişelerin dolu olduğunu gördüm. Bu ne anlama geliyor?

Gizem Ünsal

Thursday 30th of November 2017

İstihareye yatmıştır rüyamda siyah içki şişeleri yerde sıralı duruyordu bende başka bir yerde oturuyordum poşetlerin içinden bir sürü yeşil çanta çıkartıyorum...çok merak ettim rüyanın ne anlam taşıdığını yorumlarsaniz çok sevinirim

figen tunay

Sunday 15th of October 2017

mesleğim işletmeci tekel bayisi işletiyorum ruyamda bir fabrikada çalışıyorum koca koca makinalrın oldugu bir fabrika üzerimde beyaz önlük fabrikanın bir köşesinde bir sürü yığılmış 1.5 luk yeşil şarap şişelerini baska bir köşeye taşıyorum kimisi yarım kimisi dolu . bu halimden memnun değilim ama taşıyorum çalşıyorum ve fabrikanın patronuna diyorum bu bölümü kapatalım yada benim bölümü değiştirelim buranın bedi-berekedi yok diyorum oda peki değiştirelim diyor öylece uyanmısım fabrikada iplik üzerine bir sürü beyaz bobinler gördüm