Rüyada Sevinmek

Rüyada sevinmek; kişiye, duruma, kültüre göre değişen yorumlara konu olabilir. Bazı İslami rüya tabirlerine göre sevinmek, rüyada sevindiğini görmek; üzüntü ve gözyaşı getirir. Kimi rüya tabircileri ise aksi yönde olarak rüyada sevinmenin gerçekte olduğu gibi iyi haber alıp sevinmeye, mutlu olmaya işaret ettiğinde ısrarcıdır. Sevinmek ile ilgili rüyalar çok geniş bir perspektif içerisinde yer alır. Bu neden ile rüyadaki diğer detayların anlamlarına bakılarak yoruma karar verilmelidir.
Rüyada sevinmek psikanaliz tanımlamalarına göre kişinin ruhen huzurlu ve mutlu olduğunun göstergesidir. Yaşamın amacı mutluluktur ve rüyalarında bile mutlu olup sevindiğini görenler gerçek yaşamlarında da hayatlarından son derece memnun ve rahat insanlardır. Rüyada sevindiğini gören kişinin dengeli, hoş görülü, inançlı ve kanaatkâr bir insan olduğu yorumu yapılır.

Rüyada Mutlu Olmak

Rüyayı gören kişinin zihinsel temelinde kişisel özlemleri ve hasretleri işaret eder. Gerçek hayatında melankolik karakterli insanların veya geçici sıkıntı ve sorunlar ile ani yüzleşen kişilerin gördüğü bu tür rüyalar genellikle mutlu oldukları zamanlara ait fotoğraflar içerir. Kendisini yalnız, kimsesiz, çaresiz durumda hisseden (ya da gerçekten öyle olan) rüya sahibinin gördüğü rüya gelecekte de güleceği ve mutlu olacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada Birini Sevindirmek

Rüyada birini sevindirmek; kişinin yaptığı bir hatayı telafi etmek, kendisini affettirebilmek için vereceği gayrete yorumlanır. Bazı tabirlere göre de çok inançlı ve dindar kişinin iyilikler yapıp çok büyük sevaplar işleyeceğine, Allah yolunda faydalı bir inanan olduğuna işaret eder.

Bu yazı Genel kategorisine tarihinde tarafından gönderildi.

Bir yanıt yazın