Rüyada Şehit Tabutu Görmek

Rüyada şehit tabutu görmek; genellikle gündemdeki savaş ve terör olayları sonucunda etkilenilen durumlara yorulur. Kişinin duyarlılığı ile değerlendirilen rüya milliyetçilik duygularının harekete geçerek manevi anlamda üzüntülere, endişe ve kaygılara işaret eder. Kişinin yakınları arasında asker olması halinde kaygıları daha da derinleşerek rüyalarına yansır.
Rüyada şehit tabutu görmek; bazı rüya tabircilerine göre hikmet, gurur, heybet, asalet sahibi olmak ile anılır. Rüyasında herhangi bir şekilde tabut gören, alan, taşıyan kimsenin malı, mülkü, zenginliği, saygınlığı, Allah katında mükâfatları artar. Bazı rüya tabircilerinin yorumuna göre de uğursuzluk, kısmetsizlik, bir ölüm haberi alma, derin üzüntü veyahut da cennete yol hazırlığıdır.

Rüyada Şehit Tabutu Taşımak

Rüyada bir şehit tabutu taşıdığını görmek; kişinin inançlarını taşıdığına işarettir. İyi niyeti ve vicdani duyarlılığı ile manevi değerlerine sahip çıkan, onları koruyan ve diğer insanlara da örnek olan inanç sahipliğine yorumlanır. Allah katında mükâfatlandırılacak olan şehitlik mertebesi; insanın ilahi adalete olan güvenine ve itikatlarının sağlamlığına delalettir.

Rüyada Evde Şehit Tabutu Görmek

Gerçek yaşantısında oğlu veya yakını askerde olan ya da saldırı eylemleri ile şehit olan insanları görerek etkilenen kişilerin gördüğü rüyalardandır. Bu durumun dışında ise rüyada evde görülen şehit tabutu kudret, güç ve fazilettir, itibar sahibi olup güçlenmeye işaret eder. Ayrıca yolu gözlenen birinin gelmesine, sevinç gözyaşlarına, iyi geçinmeye, mala, şansa ve bereketli paraya yorumlanır.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (4)

Nazlı Güler

Merhaba efendim rüyamda okulun son günü olduğunu ve elimde karne ile eve doğru gittiğimi görmüş bulunmaktayım ve oradan geçen cenaze aracının içinde 2 tane al bayrqğa sarılmış tabutlar bulunmakta olfuğunu gördüm ve o tabutların arasına yerleştim. Yorumlarsanız çok Memnun olurum iyi günler dilerim

cennet özdemir

rüyamda düğün oluyor gelın var damat var kalabalık ortalık sonra gelın kızın kardesı şehit olmuş bayrağa sarılı tabutu dugun yerıne geldı ve dugun bıttı yas feryat ortalık ve kendımı aglarken buldum

Bahadır

Ben askerim. Bugün akşam üstü annem beni aradı ve direk nasılsın iyi misin diye sordu ve gördüğü rüyasını bana anlattı. Şöyle dedi; “Bir kalabalık vardı herkes hüngür hüngür ağlıyordu. Sonra bir baktım ki bayrağa sarılı tabut ve şehit vardı. Sonrasında tabutun yanına giderek önündeki resmi görmeye çalıştım ve senin resmini gördüm. Feryatlar ediyordum ve herkes beni tutmaya çalışıyordu. Çok ağladım senin şehit olduğunu görünce.”

Bu rüyanın anlamı nedir? Yorumlar mısınız?

İrem

İş yerinde olduğumu görüyorum. İki asker şehit olmuş deniyor ve birini görmüyorum. İkinci yanımdan geçiriliyor. Gencecik ama sivil kıyafetli bir asker görüyorum. Sesli ağlıyor ve çok üzülüyorum. Yorumlar mısınız?