Skip to Content

Rüyada Şehit Görmek

Rüyada vatan uğrunda şehit olduğunuzu görmek, öldüğünüz zaman herkesin üstünde bir rütbe ile Allah’ın huzuruna çıkacağınıza işaret sayılır.

Rüyada şehit olduğunuzu görmek, Cenab-ı Hak huzurunda dereceniz büyük demektir.

Rüyasında bir şehidin diri ve hayatta olduğunu görmek, kişinin (rüya sahibinin) Allah’a yakın bir kul olduğuna işarettir.

Kişinin rüyada şehit olanları veya kendisinin şehit olduğunu görmesi, Cenab-ı Hakk’ın rahmet ve merhametine, mağfiret ve affına erişmeye, cennete girmeye, nimetlerine ermeye, bolluk ve bereket içinde yaşamaya, dünya ve ahirette bahtiyarlığa ermeye işarettir denilmiştir.

Rüyada şehit birisini görmek, dünya ve âhiret mutluluğuna, Allah’ın (c.c.) rızasını ka­zanmaya ve görülen şehidin halinin iyi olması­na işâret eder.

Rüyada şehitlerden birisinin diri olduğunu görmek, o şehidin takip ettiği yol ve tutumu­nun insanlar arasında devam ettiğine işarettir.

Rüyada bir şehidin hayatta olduğunu gör­mek, rüya sahibinin Allah’a (c.c.)yaklaştığına işârettir.

Rüyada gaza ederken kendisinin şehit ol­duğunu görmek, dünya ve âhirette feyz-ü felâha, son nefeste iman ile göçmeye ve Allah Teâlâ’nın (c.c.) rahmet ve mağfiretine mazha­riyete işâret eder.

Bir kimse şehitlerden birisinin diri olduğunu görse, o şehidin takip ettiği yol ve tutumunun insanlar arasında devam ettiğine yorumlanır. Bazı yorumcular da, rüyada bir şehidin hayatta olduğunu gören kimse, Allah (C.C.)’a yaklaşır, demişlerdir.

Cüneyt sari

Sunday 20th of June 2021

Rüyamda Çanakkale şehitliği ni komutan gezdiriyordu gece ve askerler slm verip bende komutanla anıta çıkıyordum

Nurhan

Thursday 19th of December 2019

Rüyamda sulak bir tarlada yolumu kaybettim yanımdan bir erkek çocuk koşup gitti bir köy sordum oda düz git görürsün dedi arkama döndüm yaşlı ve silahlı eski zamanlardan gelme gibi bir dede önümü döndüm askerler dört oldu sonra köyü gördüm ışıklarını sonra birden bir masa dayız o askerlerle birde kadın var yemek yiyorlardı sonra ayrı bir sandalye de küçük oğlum la oturuyor elindeki ekmeği aldım asker lere verdim kadın biz doyduk yesin varsın dedi benim oğlan kaptı ekmeği yedi telefon çaldı uyandım

Gokhan

Saturday 23rd of September 2017

Slmlar. Ben bu gece ruyamda 2016 yilinda sehit olan boluk komtanimi gordum. Bolugun yemek hanesinde beraber yemek yedik hatta bi bardak su da verdim kendisine. Normal sohbet ettik.once beni taniyamadi daha sonra tanidi beni. Boluk komtanim sehit oldugu zaman ben gorevde degildim onunla 6 ay calistim cok iyi bi komtandi.ruyam sizce ne anlama geliyor?? Simdiden teskkurler.