Skip to Content

Rüyada Şehit Cenazesi Görmek

Her ne kadar acılı bir olayı ifade ediyor gibi görünse de rüyada şehit cenazesi görmek özellikle hayatını sıkıntılar içinde idame ettiren kişiler için hayırlı rüyalar arasında sayılarak tabir edilir. Bilinir ki Allah katında şehitlik mertebesinin yüksekliği oldukça önemlidir. Vatanını, malını ve namusunu koruyan ve bu uğurda yaşamını yitiren kişilerin Allah’ın nezdinde her zaman en iyi mükafatlarla karşılaşacakları tartışılmaz bir gerçekliği ifade eder.
Rüyada şehit cenazesi gören kişi gerçek hayatta ve özellikle iş hayatında çok iyi fırsatlara sahip olacak ve bu fırsatları layıkıyla değerlendirecektir. Bunun sonucunda da mertebe ve makam bakımından süregelen yükselme dönemi rüyayı gören kişinin gerek aile içerisinde gerekse sosyal ve ekonomik ortamında refaha ulaşacaktır.

Rüyada Bir Şehidin Hayatta Olduğunu Görmek

Bir şehidin rüyada da olsa hayatta olduğunu görmek ve onunla konuşmak rüya sahibine manevi bir işaret verildiği anlamına gelir. Söz konusu şehit kişinin uzak ya da yakın olması rüyanın bu yorumunda etkisiz olsa da özellikle rüya sahibinin irfan sahibi olduğu öngörülerek gerçek hayatta hayırlı işler gerçekleştirmesinin de önü açılır. Akrabaya yardım etmenin yanı sıra malını yoksullarla paylaşan rüya sahibi hayatta olduğunu gördüğü şehidin yüzünü kara çıkarmayacak ve aynı derecede ödüllendirilecektir.
Şehitlerin amelini takip etmenin ne kadar önemli olduğunu gören rüya sahibi rüyada şehit cenazesi görmek ile aynı derecede hayırlara vesile olan olayları iyi değerlendirerek Allah yolunda emin adımlar atacaktır.