Rüyada Şehit Cenazesi Görmek

Her ne kadar acılı bir olayı ifade ediyor gibi görünse de rüyada şehit cenazesi görmek özellikle hayatını sıkıntılar içinde idame ettiren kişiler için hayırlı rüyalar arasında sayılarak tabir edilir. Bilinir ki Allah katında şehitlik mertebesinin yüksekliği oldukça önemlidir. Vatanını, malını ve namusunu koruyan ve bu uğurda yaşamını yitiren kişilerin Allah’ın nezdinde her zaman en iyi mükafatlarla karşılaşacakları tartışılmaz bir gerçekliği ifade eder.
Rüyada şehit cenazesi gören kişi gerçek hayatta ve özellikle iş hayatında çok iyi fırsatlara sahip olacak ve bu fırsatları layıkıyla değerlendirecektir. Bunun sonucunda da mertebe ve makam bakımından süregelen yükselme dönemi rüyayı gören kişinin gerek aile içerisinde gerekse sosyal ve ekonomik ortamında refaha ulaşacaktır.

Rüyada Bir Şehidin Hayatta Olduğunu Görmek

Bir şehidin rüyada da olsa hayatta olduğunu görmek ve onunla konuşmak rüya sahibine manevi bir işaret verildiği anlamına gelir. Söz konusu şehit kişinin uzak ya da yakın olması rüyanın bu yorumunda etkisiz olsa da özellikle rüya sahibinin irfan sahibi olduğu öngörülerek gerçek hayatta hayırlı işler gerçekleştirmesinin de önü açılır. Akrabaya yardım etmenin yanı sıra malını yoksullarla paylaşan rüya sahibi hayatta olduğunu gördüğü şehidin yüzünü kara çıkarmayacak ve aynı derecede ödüllendirilecektir.
Şehitlerin amelini takip etmenin ne kadar önemli olduğunu gören rüya sahibi rüyada şehit cenazesi görmek ile aynı derecede hayırlara vesile olan olayları iyi değerlendirerek Allah yolunda emin adımlar atacaktır.

Anlamını merak ettiğiniz rüyalarınızı aşağıdaki listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.

Merak ettiğin bir rüyan mı var?

Hemen sor, cevaplayalım!

Yorumlar (8)

Seyit

Önümde bir tabut vardı etrafında insanlar vardı. Cenazenin benim olduğunu farkettim. Sonra bir imam geldi. imam gelene kadar ben hemen Türk bayrağı örttüm tabutun üstüne ve küçük bir resim koydum. İmam tabutu kaldırın dedi ve haydi Bismillah diye bağırdı. Tabutu götürürken bende gidiyordum yanlarında. Sonra kendi kendime “sen öldün seni kimse göremez ki” diyerek en arkaya geçtim ve bende ağlamaya başladım. Şehit cenazesi olduğunu uyanınca Türk bayrağı ndan anladım.

Ece saygideger

İyi günler ben rüyamda şehit cenazesine gidiyordum ağlıyordum yol boyu ama gözyaşım akmıyordu.ve sonra ambulans sireni sesini duydum gözümden yaş akti.icinde şehit olduğunu biliyordum.sonra bir an oldu sehiti yaşıyor gördüm karşımda komutanı varmış gibi asker selamı ve adını söyledi sonra 4 tane tabut gördüm üstlerinde bazısında yazma vardı ve uyandim

Oğuz bay

Rüyanda yanımda iki asker vardi bende askerdim ki gercekten de atama bekliyorum o iki asker benden şehit cenazesi yıkamami istediler ben islarla cenaze yikamasini bilmediğimi soykesemde o iki asker islar ettiler ama ne yaptılarsa ben cenaze yikamasini bilmediğimi söyleyip oradan aylirdim ama bana çok tuhaf bakıyordu o iki asker sanki birşeyler biliyormuş gibi bakıyordu ikiside bana

Funda

Ben rüyamda bir şehit cenazesi gördüm bir kalabalık vardı ve rüzgar tabutu salladı salladı sonra tavuk düştü ve kapağı açıldı içinde beyaz kefenle şehidin naşını gördüm ve o esnada uyandm

Sadullah

Rüyamda bir dağın eteğinde 5 yada 6 tane şehit tabutun içinde aileleride yanında ağlıyorlardı benim yanıma dogru geldiler tabutlarla bende hüngür hüngür ağlıyordum

Özlem

Kocaman bir cami avlusu, avlu tıklım tıklım insan doluydu. Ben önce o kalabalığı yukarıdan biraz gökyüzünden görüyorum. Al bayrağımıza sarılı bir tabut var. Sonra tabutun tam önünde görüyorum kendimi. Ağlamıyorum ve üzülmüyorum ama yanımda rütbeli askerler var ve ben şehidi görmek istiyorum diyorum. O rütbeli asker şehit cenazesi gösterilemez diyor önce. Sonra ben ısrar ediyorum ve açalım zaten görülmeyecek bir halde değil diyor ve tabutu kefeni gözümün önünde açıyorlar. Bembeyaz kefene sarılı sadece baş kısmı açılıyor. Çeneden bağlanmış beyaz bir parça ile ama şehit gülümsüyor. Siyah saçlı kaşları dahi siyah ama yüzü süt kadar beyaz dişleri bembeyaz öyle bir gülümsüyor ki tüm dişlerini görebiliyorum. Sonra yine o rütbeli asker bak şehit sana gülümsüyor diyor ve kapatıyorlar. Rüyam ne anlama geliyor?

Cengiz

Otobüsün içindeyim bir yere gidiyorum. O sırada şehit tabutunu görüyorum. Etrafta sadece askerler ve polisler var ama herkes şehit tabutuna bakıyor. Ben diyorum yazık kimsesi yok tabutu orada bekliyor ve uyanıyorum. Bu ne anlama geliyor?

Pelin

Rüyamda bir köye şehit cenazesi geldi saf tutup cenaze namazı kıldık. Bayan erkek karışıktı. Ben de bayanım. Şehidin babası ağzı dualı yaşlı bir baba idi ve hoşnuttu. Sonra defin kısmına geçildi ve tabutu çıkarmak için araç açıldı. 1 değil en az 5 ya da 6 tabutun çıkarıldığını gördüm. Mevsim kış olmasına rağmen mezarlık çeşit çeşit mis kokularda çiçeklerle doluydu. Yorumlar mısınız?