Skip to Content

Rüyada Secde Etmek

Rüyada secde etmek; kişinin inançlarındaki tutarlılık ile açıklanır. Rüyada Allah’a secde eden O’na yakın olmak için hayırlı işlerde bulunacak, hal ve hareketlerine farz olunduğu gibi dikkat ederek iyi bir insan olmaya gayret gösterecektir. Rüyasında Allah’tan başka bir şeye secde ettiğini gören ise çok büyük günahlar işlemiştir ve hatalarını telafi etmesi mümkün olmayacaktır.

Rüyada secde etmek Allah yolunda düzgün ve dürüst kişinin kendisine yol gösterecek, rehber olacak birine duyduğu ihtiyacı işaret eder. Rüyasında Allah’a ibadet için secde eden kimsenin günahlarından arınacağına, faziletlerinin çoğalacağına, mütevazı ve hayırseverlik ile dolu yaşam tarzının aynen korunacağına rivayet edilir.

Rüyada Secde Edip Dua Etmek

Sağlıklı ve uzun bir hayatın sizi beklediğine müjdedir. Bazı rüya tabircileri görülen rüya için Allah’ın yüceliği, iyiliği ve bağışlayıcılığı ile zenginleşeceğinize, başarılarınızın, hükmünüzün çok uzak sınırlara ulaşacağına yorumunda bulunur.

Rüyada Mezarlıkta Secde Etmek

Rüyanızda bir mezarlıkta Allah için namaz kılıp secde ettiğinizi görürseniz ölmüş kişilerinizin ruhunu şad etmeniz gerektiğine yorumlanır. Bazen de bu rüya kişinin ailesi veya tanıdıklarından birinin vefatına ve ardından kılınacak olan cenaze namazına delalet eder.

Rüyada Camide Secde Etmek

Ortak ibadet edilen bir yerde, bir camide kalabalık içinde namaz kıldığını secde ettiğini gören kişinin toplum nazarında iyi bilinen, saygı gören sevilen bir insan olduğuna yorumlanır. Allah huzurunda camide secde ettiğini gören kişinin hikmet sahibi, Allah’ın sevgili kulu olduğuna işaret eder.